Znamy datę premiery Yokai Watch w Europie!

Mieszkańcy Europy musieli swoje odczekać, ale w końcu została potwierdzona data premiery Yokai Watch w naszym regionie. Już 29. kwietnia tego roku, Europejczycy będą mogli się przekonaćna własnej skórze co sprawiło, że ten tytuł stał się elementem codziennego życia w Japonii. Podbijając rynek gier, telewizji i zabawek.

Autorami tej gry są twórcy Professora Laytona, znanego z DSa oraz Ni no Kuni, które na Zachód dotarło tylko na PlayStation 3, ale i tak podbiło serca recenzentów i graczy. Można się więc było spodziewać, że studio z takim doświadczeniem i rosnącą sławą nie będzie chciało zwolnić. I tak w 2013 roku doszło do premiery Yokai Watch, gry która w pełni zasługuje na tytuł fenomenu, mimo bardzo powolnego startu.

Gra opowiada historię chłopca zamieszkującego miasto Springdale. Pewnego dnia przypadkiem trafia na istotę znaną z mitów. Jest to Yokai, który od teraz będzie krok w krok podróżował z głównym bohaterem. Ten przy pomocy niecodziennego zegarka jest w stanie ujrzeć niewidzialne Yokai. Okazuje się, że to one są przyczyną wielu nieszczęść. Jedyną radą jest działanie chłopca, który musi się z nimi zaprzyjaźnić.

Yokai Watch to gra RPG w stylu pokemonów. Twórcy oferują do zwiedzenia ogromne miasto, setki Yokai i zadań pobocznych. Premiera już 29. kwietnia.

Written By
More from Bartek Gabiś

Zabraknie Activision na targach E3

Targi Electronic Entertainment Expo w Los Angels to prawdopodobnie największe święto graczy. To...
Read More