Yager wyjaśnia sytuację z Deep Silver, co dalej z Dead Island 2?

Wydawnictwo Deep Silver wypowiedziało umowę partnerską firmie Yager w związku z nieporozumieniami dotyczącymi pracy nad grą Dead Island 2. Dziś Yager stara się tłumaczyć zaistniałą sytuację.

Nastąpiło solidne zaburzenie rytmu prac nad tym świetnym tytułem, ale dopiero dzisiaj odchodzący producent stara się wyjaśniać, dlaczego tak naprawdę już nie pracuje nad Dead Island 2.

”Yager jest w pełni zaangażowany w tworzenie gier najwyższej jakości. Ściśle współpracujemy z międzynarodowymi wydawcami oraz partnerami, jednocześnie staramy się pozostać niezależnym studiem producenckim.

Nasze studio składa się z najlepszych kreatywnych umysłów i specjalistów od technologii, którzy dzielą wspólną tożsamość. Zespół z entuzjazmem pracował, by wynieść Dead Island 2 na nowy poziom jakości. Z drugiej strony wizje Yagera i Deep Silver różniły się, dlatego podjęto powyższą decyzję.”

Oczywiście samo Deep Silver potwierdza, że nie zamierza porzucać tego projektu. Marka Dead Island ma stosunkowo mocno ugruntowaną pozycję, a wiele osób nadal czeka na grę. Tytuł w oryginale przygotowywało studio Techland, dzięki czemu udało się wprowadzić na rynek mnóstwo świeżych pomysłów. Niestety, od premiery oryginału forma serii nieco się obniżyła.

Dead Island 2 ma pojawić się w przyszłym roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jednak, kto będzie zajmował się produkcją gry, jak wiele elementów zostanie zmienionych (nacisk na kooperację) oraz kiedy dokładnie gra się pojawi na półkach sklepowych.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/07/yager-comments-on-being-dropped-from.html]

dead_island deviant art

[interaction id=”555e017a28430a5757aee890″]

Written By
More from Patryk

Star Wars Battlefront jest najpopularniejsze na konsoli PlayStation 4

Sony promowało grę Star Wars Battlefront jak ”swoją”, dlatego też po premierze...
Read More