Watch Dogs – Trailer 101, rozdzielczość 900p oraz 30 klatek na sekundę

Watch Dogs to gra wideo zmierzająca na platformy nowej generacji oraz PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery osobiste. Poznaliśmy dokładne dane dotyczące rozdzielczości w grze oraz nowy trailer.

Watch Dogs otrzyma przepustkę sezonową, co wpłynie na zawartość rozgrywki i dorzuci nowego bohatera, również na Wii U.
Watch Dogs otrzyma przepustkę sezonową, co wpłynie na zawartość rozgrywki i dorzuci nowego bohatera, również na Wii U.

Po niedawnym zamieszaniu związanym z jakością rozdzielczości w Watch Dogs, autorzy gry, firma Ubisoft postanowiła oficjalnie odnieść się do tych informacji. Gra została zaprojektowana w następujący sposób – na PlayStation 4 rozdzielczość to 900p, zaś na Xbox One 792p, obie wersje będą chodzić w 30 klatkach na sekundę. Nie potwierdzono jednak oficjalnych danych na temat PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Starsze platformy otrzymają mniej zawartości, jak chociażby mniejszą ilość przechodniów, efektów cząsteczkowych oraz samochodów na jezdni. Wygląda więc na to, iż Ubisoft poszło na pewien kompromis, aby dogodzić graczom na każdej z platform.

Na oficjalnym blogu producenta możemy też przeczytać bardzo ciekawy wpis dotyczący wspomnianych rozdzielczości. Autorzy gry starają się tonować zapędy i oczekiwania graczy względem 1080p, twierdząc, iż to tylko rozdzielczość, która nie ma realnego wpływu na jakość rozgrywki. Oto co napisał Jonathan Morin, dyrektor kreatywny Ubisoftu, w tej sprawie:

”Rozdzielczość to tylko liczby, tak samo jak klatki na sekundę. To wartościowe aspekty produkcji gier, ale wybory podejmujemy w zależności od doświadczeń, jakie chcemy dostarczyć. W naszym przypadku najważniejsze są dynamika, eksploracja, ekspresja. Chcemy stałej płynności, ale w centrum doświadczenie leży dynamika. Tak samo jest z rozdzielczością. Ludzie patrzą na liniowe strzelanki i widzą wszystkie te wspaniałe efekty w ciasnym korytarzu” – Jonathan Morin, dyrektor kreatywny Ubisoft.

Co więcej, w sieci udostępniono kolejny, tym razem trwający dziesięć minut zwiastun Watch Dogs. Jest on bardzo ciekawy i przemyślany, ponieważ na przestrzeni kliku minut naświetla nam najważniejsze cechy gry, w tym hakowanie, postacie, mobilny system, tryby wieloosobowe, samochody czy też świat gry. Gra trafi na rynek 27 maja na PC, PlayStation 3, PS4, Xboksa 360 i Xbox One. W późniejszym terminie ukaże się też wersja dla Wii U.

Written By
More from Patryk

Dwa tygodnie darmowego dostępu dla nowych graczy w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Square Enix przygotowało świetną promocję dla nowych graczy Final Fantasy XIV: A...
Read More