Warsaw Games Week 2015 – relacja ze spotkania dla prasy

WGW 2015 ma być polskim odpowiednikiem największych Europejskich targów. Podczas konferencji prasowej udało mi się poznać kilka szczegółów odnośnie tego co na nich zobaczymy.

Ostatnimi czasy miało miejsce spotkanie zapowiadające Warsaw Games Week 2015, czyli wielkie święto wszystkich fanów gier wideo. W dniach od 23 do 25 października w warszawskiej Hali EXPO XXI na kilometrach kwadratowych powierzchni po raz pierwszy w historii wspólnie zaprezentują się czterej najwięksi producenci gier na polskim rynku: CENEGA, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska oraz Ubisoft.

Na gości czekać będzie niezliczona ilość nowości i atrakcji. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną zaaranżowane strefy, w których będą mogli zmierzyć się ze sobą w turniejach, zagrać w najnowsze gry, przetestować najlepszy sprzęt oraz spotkać się z najpopularniejszymi graczami i youtuberami. Warsaw Games Week 2015 to doskonała rozrywka dla każdego – zarówno dla zaangażowanych fanów gier jak i rodzin z dziećmi.

warsaw game week 1

Przedstawiciele Microsoftu na konferencji zaczęli od zaprezentowania efektownego zwiastuna nadchodzących premier dla konsoli Xbox One, pośród których mogliśmy zobaczyć takie produkcje jak Gears 4, Halo 5, czy najnowsza część Forzy. Następnie poruszony został temat Kinecta, który zdaniem Microsoftu zmienił obraz postrzegania graczy(dosłownie). Poruszony został również temat możliwości odpalania gier na konsoli Xbox i systemie operacyjnym Windows 10. Wraz z upływem czasu, na stronie internetowej, firma ma informować nas o grach, w które będziemy mogli zagrać na warszawskich targach.

Następnie przyszła kolej na przedstawiciela CENEGI, który za pomocą slajdów prezentował wydawców, których firma wyręcza w dystrybucji na rodzimym rynku. Padła również informacja o strefach dla rodzin z dziećmi z grami Lego.

warsaw game week 2

#4thePlayers – od tego hasła zaczęła się prezentacja japońskiej firmy. Następnie podobnie jak w przypadku Microsoftu, nastąpiła prezentacja nadchodzących premier na konsole spod marki PlayStation. Po czym dowiedzieliśmy się o możliwości ogrania sporej ilości z zaprezentowanych gier. Sony umożliwi nam to poprzez 1000m2, na których będzie mieściło się ponad 150 stanowisk z PlayStation 4. Co najważniejsze – po raz pierwszy w Polsce pojawi się możliwość przetestowania Project Morpheus! Na koniec przedstawicielka dodała, że firma stara się robić wszystko na 150%.

Na sam koniec mikrofon przejął przedstawiciel Ubisoftu, którego przemówienie było najbardziej konkretne. Zapowiedział poważne podejście firmy do targów, co zostanie udowodnione poprzez najbardziej efektowne podejście do nich przez Francuzów w Polsce.

Dodatkowo została podana szóstka tytułów ze stajni Ubisoftu, które będzie można ograć na WGW 2015, a są to:

  • Assassin’s Creed: Syndicate(w dzień premiery),
  • Rainbow Six: Siege,
  • Heroes of Might & Magic VII,
  • Anno 2205,
  • Just Dance 2016,
  • Tom Clancy’s The Division.

warsaw game week banner

Serdecznie zachęcam do pojawienia się na tej imprezie.

Bilety jednodniowe: sobota (24.10.2015): 30 zł niedziela (25.10.2015): 30 zł

Bilety rodzinne (2+1 lub 1+2): sobota (24.10.2015): 80 zł niedziela (25.10.2015): 80 zł

Bilety VIP:  piątek (23.10.2015): 120 zł

WARSAW GAMES WEEK. Targi Gier Wideo. Data: 23-25 października 2015 Adres:  EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa Godziny otwarcia: piątek 12:00 – 20:00 / sobota-niedziela 9:00 – 20:00

Czy ktoś z Was ma już bilety?

[Autor – Piotrek]

warsaw game week logos

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Piotr Parchan

Szansa na zapowiedź Dark Souls 3 podczas tegorocznego E3

Seria Dark Souls należy do najtrudniejszych w branży gier video. Po sukcesie...
Read More