Tryb eSports WRC już dostępny w grze WRC 5

WRC 5 to konkretna gra rajdowa, która teraz również zainteresuje fanów eSportu oraz wirtualnej rywalizacji online z innymi. Tryb eSports już dostępny w grze na PlayStation 4 i Xbox One.

To pierwszy raz, kiedy oficjalne sieciowe mistrzostwa eSportowe odbywają się równolegle z każdą rundą sezonu WRC 2016. Turniej eSports WRC zbierze najlepszych kierowców WRC 5 i zacznie się wraz ze styczniowym Rallye Monte-Carlo, by skończyć w październiku wielkim finałem Wales Rally GB.

Z jednej strony eSportowa społeczność czeka na kolejne wyzwania rajdowe, a z drugiej fani rajdów i WRC wreszcie mogą czuć się wspierani przed producentów gier wideo i pokazać swoje umiejętności w oficjalnym turnieju. eSports WRC to wirtualna przygoda, która pozwoli sprawdzić swoje umiejętności w starciu z innymi graczami.

Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Mianowicie, po 5 rundach kwalifikacyjnych (od Rallye Monte-Carlo do Vodafone Rally de Portugal), najlepsza 15 na każdej z platform weźmie udział w pierwszych półfinałach (Rally Italia Sardegna). Spośród nich wyłonionych zostanie 3 kierowców, którzy zapewnią sobie miejsce w wielkim finale podczas październikowego Wales Rally GB. Druga połowa sezonu będzie wyglądała identycznie: 5 rund kwalifikacyjnych oraz drugi półfinał.

Najlepsza 18 kierowców otrzyma zaproszenie na eSportowe finały Wales Rally GB. Rundy kwalifikacyjne oraz półfinały odbędą się na odcinkach specjalnych dostępnych wyłącznie w DLC.

Season pass zawiera 13 nowych wyścigów, po jednym dla każdego z rajdów oraz 3 samochody stworzone wyłącznie na potrzeby oficjalnej gry FIA World Rally Championship. Dodatkowa zawartość zostanie udostępniona pomiędzy grudniem 2015 a kwietniem 2016, w dwóch pakietach do pobrania.

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/wrc-2.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/wrc-3.jpg”]
Written By
More from Patryk

Project CARS kontra rzeczywistość? Co wypada lepiej?

W sieci pojawiło się kolejne porównanie rozgrywki z rzeczywistością w grze Project...
Read More