Star Wars wzorowane na serii Batman? EA szuka inspiracji w obozie Rocksteady!

Marka Star Wars jest aktualnie w posiadaniu koncernu Electronic Arts. Firma zamierza wskrzesić popularną markę i czerpać wzorce z produkcji Rocksteady, a więc serii Batman.

starwars_banner.png

 

Dyrektor generalny firmy Electronic Arts, niejaki Andrew Wilson, rozmawiał z dziennikarzami Fortune. Zdradził on w tym wywiadzie, iż firma zamierza wzorować się na dokonaniach studia Rocksteady, które osiągnęło wielki sukces z marką Batman: Arkham. Wilson stwierdził, że elektronicy są zachwyceni tym, co dokonano na podstawie marki o nietoperzu. EA pragnie oddać w ręce graczy produkt o podobnej charakterystyce, który będzie luźno nawiązywać do klimatu filmów, tym samym nie odcinając od nich kuponów. Cały zabieg ma na celu odświeżenie wizerunku marki i nadanie grą z tej serii otwartej, przyjaznej charakterystyki, która pozwoli twórcą na mnóstwo pomysłów pobocznych. Oto co Andrew Wilson powiedział w tej sprawie:

”To, co wytwórnia Warner Bros. zrobiła z Batmanem, to wzięcie głównych korzeni marki, przedstawienie jej wewnątrz Gotham City oraz dostarczenie interaktywnego doświadczenia, które miało bardzo silne połączenie z tym, co możesz zobaczyć w filmach albo przeczytać w komiksach. Przy tym jednak zachowując własną osobowość dzięki bardzo głębokiej i immersyjnej fabule.Podobnie myślimy o marce Star Wars. Nie zamierzamy tworzyć gier, które kopiują historie znane z filmów.”

Electronic Arts jest jedynym deweloperem, który dzierży w rękach prawa do marki Gwiezdnych Wojen. Umowa opiewa na dziesięć lat, a więc w tym okresie powinniśmy otrzymać kilka gier z tego uniwersum. W przeszłości sporo szumu narobiła zapowiedziana, i niedługo później anulowana, gra Star Wars 1313, której pierwszy trailer zrobił na społeczności graczy wielkie wrażenie. Projekt finalnie skasowano. Coś się jednak ruszyło w świecie Gwiezdnych Wojen – studio DICE pracuje nad grą Star Wars: Battlefront, a także tajemniczym projektem samego EA, który ma mieć miejsce w rozległym, otwartym świecie. 

Inspiracja elektroniców dokonaniami firmy Rocksteady jest całkiem pozytywnym przejawem zmian w serii. Ostatnie gry z serii o nietoperzu robią świetne wrażenie na recenzentach i samych graczach. Miejmy nadzieję, że za słowami pójdą również czyny. Branża potrzebuje topowej gry w świecie Star Wars od zaraz.

Written By
More from Patryk

Zapowiedziano Triad Wars od twórców Sleeping Dogs

Twórcy Sleeping Dogs zapowiedzieli Triad Wars. Gra będzie koncentrować się na rozgrywkach...
Read More