Sony wcale nie zrezygnowało z tworzenia gier na PlayStation Vita?

Wiele wskazuje na to, że firma Sony jednak odpuściła sobie temat PlayStation Vita już dawno temu i teraz tylko muszą to delikatnie graczom tłumaczyć. Dziś stara się to robić Jim Ryan z europejskiego PlayStation.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że wsparcie producentów first-party skończy się dla konsoli PlayStation Vita. Firmy pracujące najbliżej Sony mają teraz nowe zadania, wspierać rozwój najnowszej platformy japońskiego producenta, czyli PlayStation 4. Sam prezes Sony Computer Entertainment, niejaki Masayasu Ito, stwierdził, że teraz pora zająć się nowym sprzętem. Sytuację stara się jednak skrzętnie tłumaczyć europejski oddział Sony.

Jim Ryan zdecydowanie tłumaczy słowa swojego kolegi z Japonii. Jego zdaniem to prawda, że Sony już nie będzie robiło drogich gier na konsolę PlayStation Vita, ale nie oznacza to, że w produkcji nie ma mniejszych, równie ambitnych tytułów. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Chcę wyjaśnić zaistniałą sytuację oraz to co zostało powiedziane w temacie PlayStation Vita, a co zostało źle lub nieprawidłowo zinterpretowane: myślę, że wypowiedziane słowa odnoszą się do produkcji gier kategorii AAA dla PS Vita. Nadal nasze firmy first-party pracują nad zawartością na Vitę. Studia typu third-partie ciężko pracują nad tytułami na PlayStation Vitę. Sony Computer Entertainment skupia się teraz na wspieraniu PlayStation 4, ponieważ urządzenie jest nową platformą.”

Jim Ryan wypowiedział te słowa podczas imprezy Paris Games Week, kiedy to podczas dziewięćdziesięciominutowej konferencji firmy Sony nie pokazano absolutnie żadnego tytułu na PlayStation Vita. Trochę dziwne to, nieprawdaż?

Miejmy jednak nadzieję, że jeszcze w jakiś sposób uda się zagospodarować świetny sprzęt, jakim bez wątpienia są konsole PlayStation Vita. Może faktycznie mniejsze gry będą w stanie w jakimś stopniu zadowolić użytkowników tej konsoli, jak myślicie?

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Nowy gameplay z gry Tom Clancy’s The Division – po prostu pięknie!

Tom Clancy’s The Division wychodzi z cienia i prezentuje się znakomicie. Ubisoft...
Read More