Secret Service – wkrótce wystartuje zbiórka funduszy na start magazynu

Wieść o powrocie legendarnego magazynu o grach wideo Secret Service poruszyła polską scenę graczy. Jak się jednak okazuje, droga ku temu jeszcze długa, ponieważ twórcy zbierają fundusze.

Secret Service to legendarny magazyn poświęcony grom wideo.
Secret Service to legendarny magazyn poświęcony grom wideo.

Kilkanaście dni temu informowałem o domniemanym powrocie redakcji Secret Service, która postanowiła wrócić na rynek ze swoim czasopismem o grach wideo. Okazuje się że autorzy nie posiadają odpowiedniej ilości funduszy, toteż zwrócili się w stronę fanów w celu ich zebrania. Wkrótce ma rozpocząć się zbiórka pieniędzy, wyznaczony cel to 93 tysiące złotych. 

Zbiórka funduszy odbywa się na portalu Polak Potrafi, a więc polskim odpowiedniku Kickstartera. Jeżeli tylko jesteście zainteresowani, możecie wpłacić równowartość 9 złotych, aby zagwarantować sobie dostęp do pierwszego numeru pisma w formacie PDF. Tradycyjne wydanie wiąże się ze składką w wysokości 16 złotych, wtedy też otrzymacie papierową wersję pisma. Jak sami twórcy reklamują swój magazyn?

Wskrzeszony Secret Service będzie poruszał się w obrębie szeroko rozumianej kultury growej. Chcemy robić pismo opowiadające o grach takie rzeczy, jakich nie da się wyguglać w sieci. W nowym SS udzielają się dinozaury, które człapały po świecie już w czasie gdy ukazał się Knight Lore, ale jest też miejsce dla młodych wilczków. Oprócz recenzji nowych zaskakujących gier i technologicznych cudów, znajdzie się też dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe, no i felietony pióra branżowych maestrów.

Sporo growej nostalgii, dużo tajemnic ze świata gier i popkulturowych tematów, które o gry zahaczają. Plus świetne rysunki, świeży layout i trochę importowanego z przeszłości humoru. Ze starego Secreta pozostaną również duch i dobra polszczyzna. Będziemy proponować wysokiej jakości teksty. Bez szczegółowych szacunków ile retro, ile indie, czy AAA, bez klepania pustych formułek o misji.”

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na koszty przygotowaniu numeru pisma. Jeżeli jesteście zainteresowani, warto odwiedzić jest oficjalną stronę projektu. Prawdę powiedziawszy, to inaczej wyobrażałem sobie start i przyszłość tego magazynu, ale miejmy nadzieję, że inicjatywa się powiedzie i finalnie czasopismo trafi na rynek.

Written By
More from Patryk

Orsinium nowym dodatkiem DLC do gry The Elder Scrolls Online

Zenimax Online we współpracy z Bethesdą przygotowało kolejne duże rozszerzenie do gry...
Read More