Resident Evil 6 faktycznie pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One

Gra Resident Evil 6 została oceniona przez kolejną organizację nadającą PEGI, tym razem w Australii. Zapowiedź gry na PlayStation 4 i Xbox One to kwestia czasu.

W sieci pojawiła się informacja o grze Resident Evil 6 na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Organizacja Australian Classification Board oceniła ten tytuł pod względem zawartości i przemocy właśnie na konsole Sony i Microsoftu. Wygląda więc na to, że rychła zapowiedź odświeżonej wersji to tylko kwestia czasu.

Oryginalne Resident Evil 6 powstało w roku 2012 na PlayStation 3 i Xboksa 360. Gra choć świetna technologicznie, zebrała średnie oceny wśród graczy, którzy jednak zarzucają jej zbyt duże ”skręcenie” w stronę produkcji nastawionej na akcję. Resident Evil 6 dzieje się pięć lat po wydarzeniach z części piątej i pozwala rozegrać aż siedem długich i wymagających scenariuszy. Gra studia Capcom oddaje w ręce gracza siedem różnych postaci (trzy pary oraz scenariusz Ady Wong).

Moim zdaniem gra na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One może wyglądać jeszcze lepiej, aniżeli na poprzednikach. Trzeba jednak poczekać na oficjalne potwierdzenie firmy Capcom w tej sprawie.

Co więcej, aktualnie japoński producent pracuje nad kolekcją Resident Evil: Origins Collection oraz odświeżoną wersją Resident Evil Zero. Ponadto firma przygotowuje w zaciszu kompletnie odświeżone Resident Evil 2 Remake oraz wieloosobowe Resident Evil: Umbrella Corps. Jednym słowem fani tej marki, do których i ja się zaliczam, absolutnie nie mają powodów do narzekania. Będzie dobrze!

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=sS_bGpe9qE8″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

Wspaniałe samochody na nowej galerii z gry Need for Speed

W sieci opublikowano nowe zdjęcia z gry Need for Speed od Ghost...
Read More