Resident Evil 2 Remake będzie gra zrobioną od podstaw na nowym silniku – zapewnia Capcom

W sieci wreszcie pojawia się oficjalne potwierdzenie firmy Capcom dotyczące gry Resident Evil 2 Remake. Projekt jest oparty o nowoczesny silnik graficzny i robiony od podstaw. Hell yeah!

Po zapowiedzi odświeżonej wersji klasycznego Resident Evil 2 z roku 1998 w sieci nie pojawiały się nowe informacje na ten temat. Aż do dziś, kiedy to Stuart Turner z firmy Capcom potwierdził na Twitterze, że gra jest projektowana od podstaw na nowoczesnym silniku gry i będzie to pełnokrwisty Remake, a nie Remaster.

Firma Capcom zapowiedziała ten tytuł wiele miesięcy temu, po latach próśb, wręcz błagań graczy o Remake tego klasyka. Amatorsko przygotowaniem nowej wersji gry zajmowało się Invader Games, ale ich projekt Resident Evil 2 Reborn został anulowany. Co ciekawe, włoska ekipa amatorów została zaproszona do siedziby firmy Capcom na konsultacje.

Capcom wydał grę Resident Evil 2 w roku 1998 w Stanach Zjednoczonych i później w Europie. Tytuł zdobył ogromną popularność oraz został okrzyknięty sequelem ”idealnym”. Gra aktualnie jest klasykiem na PSOne i można ją zakupić w cyfrowej formie na PlayStation Store (PlayStation 3).

Już wkrótce mamy otrzymać nowe informacje na temat gry Resident Evil 2 Remake. Tytuł musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem firma Capcom zajmuje się dopieszczaniem Resident Evil Zero HD, które zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Fajnie jednak wiedzieć, że kolejna, po Final Fantasy VII, kultowa gra otrzyma zupełnie nowe wcielenie.

Pamiętajmy również, że już w przyszłym roku seria Resident Evil obchodzić będzie swoje 20-lecie. Z tej okazji Capcom ma mnóstwo projektów z tego uniwersum w produkcji, bo przecież Resident Evil 2 Remake, Resident Evil Zero HD, siódmą odsłonę serii oraz wieloosobowe Resident Evil: Umbrella Chronicles. Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem tej serii.

<c/enter>

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

Zobaczcie pełną amatorską animację MediEvil na PlayStation 4

Wspomnienia fanów wróciły, a ich nadzieja się przebudziła. Niestety daremnie, bowiem animacja...
Read More