Remake Final Fantasy VII będzie działał na silniku Unreal Engine 4

Jedną z największych niespodzianek tego roku jest zapowiedź Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 podczas E3 2015 i ostatnia prezentacja gry na PlayStation Experience 2015. Tytuł  będzie działał na technologii Unreal Engine 4!

Nadal jest wiele niewiadomych i sporo elementów pozostaje zagadką jeżeli chodzi o ten tytuł, to jednak już teraz wiemy, że Final Fantasy VII Remake jest tworzone w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

To dobrze wróży tej produkcji, bowiem zaawansowana technologia graficzna firmy Epic Games jest jedną z najpopularniejszych i najwydajniejszych na rynku. Silnik graficzny jest stosunkowo łatwy w programowaniu oraz dostosowywaniu go do konkretnych platform. Tytuł pojawi się w pierwszej kolejności na PlayStation 4, ale później Square Enix będzie chciało wydać grę również na Xbox One. Elastyczny silnik graficzny typu Unreal Engine 4 z pewnością pomoże w tej operacji.

Warto dodać, że w oparciu o silnik Unreal Engine 4 powstają obecnie takie tytuły jak Ark: Survival Evolved, czy Dead Island 2.

Ponadto pracownicy firmy Geometrics zapewnili, że mają zamiar ściśle współpracować ze Square Enix przez cały proces tworzenia gry Final Fantasy VII Remake, aby jakość oświetlenia przewyższała oczekiwania pokładane w tym tytule. Trzeba jednoznacznie podkreślić, że technologia Enlighten jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów w branży i została wykorzystana chociażby w grze Star Wars Battlefront.

Zapowiada się zatem bardzo gorący okres dla fanów Final Fantasuy VII. Square Enix zapowiada kolejne prezentacje swojej najnowszej gry już wkrótce. Jeżeli ominął Was trailer i gameplay z PlayStation Experience, to zapraszam poniżej.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=A3sBZ5Nr4hc” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fe7f870bbe6d362d2b9839″]

Written By
More from Patryk

Project CARS jednak z opóźnieniem trafi na rynek

Firma Namco Bandai zdecydowała się przesunąć datę premiery swojej wyścigowej gry Project...
Read More