Poznaliśmy cenę Oculus Rift, która jest stosunkowo wysoka

Wreszcie w sieci pojawiły się oficjalne informacje dotyczące ceny Oculus Rift. Wirtualne rzeczywistość nie będzie tanią rozrywką, potwierdziło to Sony, teraz potwierdzają to przedstawiciele Oculusa.

Oculus Rift będzie kosztowało około 1300 złotych na starcie. Sprzęt Oculusa będzie zatem wyceniony podobnie jak PlayStation VR, czyli za tę samą cenę, za którą kupimy sprzęty wirtualnej rzeczywistości można kupić konsolę Xbox One bądź PlayStation 4. Będą jacyś chętni w dniu premiery?

Plotki i niedomówienia dotyczące Oculus Rift postanowił rozwiać sam założyciel ekipy Oculus VR. Palmer Luckey zdecydował się ujawnić wstępną cenę detaliczną gogli, za które będzie trzeba zapłacić aż 350 dolarów. Twórcy Oculus Rift zdają sobie sprawę, że jest to stosunkowo duży wydatek, ale wierzą w swój sukces. To jednak tylko część kosztów ponoszonych na rzecz obcowania z wirtualną rzeczywistością. Oculus Rift trzeba przecież do czegoś podłączyć, a więc starszy komputer PC bądź też laptop może nie wystarczyć. Tutaj wyłania się kolejny problem, mianowicie koszt nowego zestawu PC.

Wysoka cena gogli wynika z ich jakości oraz wykonania z stosunkowo drogich części. Należy jednak pamiętać, że w przypadku PlayStation VR nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów na zakup bądź też upgrade komputera PC. Gracze będą mogli zatem dokonywać świadomych wyborów, czy inwestować w sprzęt Sony, czy może wesprzeć Oculus Rift i, choć to nie dotyczy wszystkich, podrasować swój sprzęt komputerowy.

Wojna gadżetów wirtualnej rzeczywistości dopiero się rozpoczyna. Wygra ją jak zwykle ten, kto zaoferuje graczom większe wsparcie oraz lepszą rozrywkę. Tutaj to gry wchodzą producenci gier oraz oprogramowania. Sony oraz Oculus muszą teraz wykonać ciężką pracę na rzecz podpisywania umów z twórcami gier ekskluzywnych i wydawać ich jak najwięcej.

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/OCULUS-RIFT-LAUNCH-014.jpg”]

[interaction id=”55f7e93c8f1e9688010d3126″]

Written By
More from Patryk

Efekciarski trailer gry Pro Evolution Soccer 2015

W sieci udostępniono premierowy trailer gry Pro Evolution Soccer 2015. Gra debiutuje...
Read More