Odnotowano nowy rekord na platformie Steam

Użytkownicy platformy cyfrowej dystrybucji Steam ustanowili kolejny rekord ilości zalogowanych osób. Ponad 8 milionów użytkowników jednocześnie odnotowano 27 grudnia.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.
Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Gracze w te święta mieli sporo problemów z zalogowaniem się w sieci, w szczególności właściciele platform PlayStation. Sprawa wygląda zupełnie inaczej na platformie Steam, gdzie właściciele komputerów osobistych zameldowali się na cyfrowej platformie firmy Valve w dokładnej ilości 8, 156, 455 osób.

Nowy rekord został ustanowiony, tym samym pobijając wynik z zeszłego roku, również święta Bożego Narodzenia, kiedy to na platformie Steam zalogowało się około 7 milionów użytkowników.

Jaki był najpopularniejszy tytuł ogrywany przez użytkowników platformy? Okazuje się, że była to Dota 2, która skupiła wokół siebie jednocześnie 873 tysiące graczy. Nie gorzej radziło sobie wieloosobowe Counter Strike: Globa Offensive z liczbą użytkowników na poziomie 349 tysięcy. Trzecie miejsce przypadało Team Fortress z liczbą 86 tysięcy graczy. Ciekawostką jest niesłabnące zainteresowanie grą The Elder Scrolls V: Skyrim, która w tyle lat po premierze jest w stanie zainteresować aż 58 tysięcy osób.

[dzięki – http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=960589]

Nowy rekord obecności na Steam!
Nowy rekord obecności na Steam!
Najpopularniejsze gry w rekordowym dniu na Steam!
Najpopularniejsze gry w rekordowym dniu na Steam!

 

Written By
More from Patryk

Homefront: The Revolution żyje i ma się dobrze

Homefront: The Revolution to gra, która została zapowiedziana jeszcze w tamtym roki...
Read More