Nowe fragmenty rozgrywki z Dying Light

Wrocławskie studio Techland upubliczniło w sieci nowe materiały z ich nadchodzącej produkcji survival horrror Dying Light.

Dying Light trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Gra jest miksem wielu gatunków i stawia na survival.
Dying Light trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Gra jest miksem wielu gatunków i stawia na survival.

Dying Light to gra akcji z otwartym światem w klimatach survival horroru stworzona przez polskie studio Techland. Wcielamy się w jednego z czterech bohaterów, trafiając do miasta wzorowanego na Rio de Janeiro. Ludność metropolii została zainfekowana tajemniczym wirusem, który zmienił ją w zombie. Wrocławskie studio zaimplementowało tutaj ciekawy zabieg, otóż za dnia zombies są mało aktywni, fakt mogą zaatakować i wciąż są groźni, ale dopiero po zmroku ich furia i głód ludzkiego mięsa się budzą. Techland odcina się od tego, co zaprezentował nam przy okazji dwóch ostatnich odsłon Dead Island. Nowa gra rodzimego studia ma budzić w nas więcej lęku niż dotychczas, zmuszać do myślenia i, tym bardziej nocą, siać panikę w naszych głowach.

Na poniższych materiałach widać, iż mamy tutaj do czynienia z naprawdę porządną produkcją. Rozgrywka jest przemyślana, cyfrowe Rio De Janeiro, jest autentycznie odwzorowane i daje sporo możliwości. Rozgrywka jest inspirowana tym co widzieliśmy w Mirror’s Edge, czyli swobodna eksploracja, z naciskiem na akrobatyczne akcje. Gra chodzi na silniku Chrome szóstej generacji, co pozwala twórcom wycisną naprawdę ciekawą grafikę, z mnóstwem efektów cząsteczkowych, dynamicznym oświetleniem i mnogością detali.

Dying Light pozwoli rozegrać zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i kooperację. Gra trafi do sprzedaży już w kwietniu przyszłego roku, zainteresowani?

Written By
More from Aleks

DayZ trafi również na konsole nowej generacji ?

Historia DayZ jest całkiem ciekawa. Najpierw gra traktowana była jako mod, aby...
Read More