Night in the Woods już tej jesieni!

Night in the Woods, gra przygodowa z sukcesem sfinansowana na Kickstarterze ma już potwierdzoną premierę! Jeszcze sami twórcy nie znają dokładnej daty, ale za pośrednictwem Twittera potwierdzają: w grę zagramy już tej jesieni!

Night in the Woods opowiada historię kotki Mae Borowski. Powraca ona do byłego, górniczego miasteczka Possum Springs w celu odnalezienia swojego dawnego życia lekkoducha i odnowienia więzi z przyjaciółmi, których zostawiła za sobą odchodząc do koledżu. Niestety nic nie jest takim jakim było, wszystko się zmieniło, zarówno jej dom jak i przyjaciele, którzy wydorośleli i poszli w swoją stronę. Jednak wokół panuje dziwna atmosfera i bynajmniej nie jest to melancholia spowodowana powrotem do domu, no i, co się dzieje w tym lesie?

Night in the Woods to gra skupiająca się na poznawaniu swojego otoczenia oraz świata, innymi słowy, jest to klasyczna gra przygodowa, ale podana w niesamowitym stylu graficznym, który powala na kolana, a mieszając się z doskonałą muzyką (której próbki można przesłuchać na stronie gry) tworzy kreację żadną pożądania.

Ciekawe jest to, że twórcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, wydali już dwie mini-gry przedstawiające jakiej atmosfery można się spodziewać w pełnej wersji tytułu. Obydwie gry są dostępne na stronie https://itch.io/ i można je za darmo pobrać na komputery osobiste. Za to pełna wersja będzie dostępna dla komputerów osobistych z systemami Windows, Mac oraz Linux oraz na konsolę PlayStation 4.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=8109dIuc-bo” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]
Written By
More from Bartek Gabiś

Premiera Total War: Warhammer przesunięta

Fanom strategii czasu rzeczywistego na pewno nie jest obca seria studia Creative...
Read More