Nie widzicie różnicy między horrorem, a survival horrorem? Shinji Mikami Wam to wyjaśni.

The Evil Within to mroczny survival horror, który jest dziełem japońskiego producenta Shinjiego Mikamiego, który znany graczom jest przede wszystkim z serii Resident Evil. Premiera gry zaplanowana jest na 21 października, a platformy docelowe to komputery osobiste, konsole starej generacji oraz Xbox One i PlayStation 4.

The Evil Within na pewno przestraszy nawet największych twardzieli. Zadba o to znany Shinji Mikami.

Shinji Mikami opowiada, że typowym horrorem w Japonii jest coś na wzór Clock Towera lub Silent Hill. Mówi, że gry z gatunku survival horror, które ma zamiar tworzyć posiadają element rozrywki, która musi zostać wymieszana z horrorem. Horror i survival horror to dwa bliskie sobie gatunki. Różnica między nimi jest taka, że w survival horrorze mamy możliwość pokonania potworów, nawet jeśli jest to trudne. Ponadto Mikami twierdzi, że The Evil Within zaprojektował tak, żeby było bardzo trudne, ale przekonuje, że po przejściu gry gracze poczują, że dokonali czegoś wielkiego.

Historia w The Evil Within przedstawia losy detektywa Sebastiana. Nasz główny bohater wyrusza w towarzystwie dwóch partnerów do miasteczka, gdzie mają zbadać zbrodnie, która miała miejsce w tamtejszym szpitalu psychiatrycznym. Okazuje się, że nie ma tam nikogo, a po przekroczeniu  bram szpitala detektywi zastają jedynie brutalnie zmasakrowane ciała. Podczas śledztwa Sebastian zostaje zaatakowany przez co traci przytomność, a gdy ją już odzyskuje widzi śmierć jednego ze swych partnerów. I to właśnie wtedy zaczyna się nasza walka o przetrwanie w mrocznym szpitalu.

More from Mikołaj Ciesielski

Far Cry 4 – świat gry to nie tylko lokacja Kyrat

Far Cry 4 to kolejna odsłona znanej serii pierwszoosobowych strzelanin, za którą...
Read More