Naughty Dog, twórcy The Last of Us, snują plany na przyszłość

Naughty Dog to twórcy rewelacyjnie ocenionego przez prasę The Last of Us, jak również serii przygodowych gier akcji Uncharted. Studio zdominowało tegoroczną galę D.I.C.E. Awards 2014, na której jego wysłannicy wypowiedzieli się na temat przyszłości serii.

Naughty Dog to firma wspierająca Sony od wielu lat, która na swoim koncie ma takie serie jak Crash Bandicoot oraz Uncharted. Ostatnio studio zasłynęło ze świetnego The Last of Us.
Naughty Dog to firma wspierająca Sony od wielu lat, która na swoim koncie ma takie serie jak Crash Bandicoot oraz Uncharted. Ostatnio studio zasłynęło ze świetnego The Last of Us.

Wczoraj odbyła się ceniona w świecie elektronicznej rozrywki gala D.I.C.E Awards 2014. Na tej imprezie zjawiła się sama śmietanka deweloperów z branży gier. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Naughty Dog, twórców rewelacyjnego The Last of Us, które zostało uhonorowane w kilku kategoriach. Survival horror twórców legendarnego Crasha był nominowany aż w 13 kategoriach, z czego dziesięć statuetek trafiło do siedziby Naughty Dog. To jednak nie koniec ciekawych informacji ze wspomnianej gali. W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, dyrektor kreatywny studia, Neil Druckmann, oznajmił że studio zamierza nieco odsapnąć po mającym ukazać się w przyszłym tygodniu DLC do The Last of Us pt. Left Behind. Zespół deweloperski jest aktualnie podzielony na dwa obozy, z czego jeden zajmuje się produkcją kolejnej odsłony Uncharted, a drugi planuje aktualnie nowy projekt.

”Zaczęliśmy myśleć nad pewnymi rzeczami. Tak zupełnie szczerze to część z nich dotyczy pomysłów na sequele, część zupełnie nowych IP. Ostatnie tygodnie spędziliśmy na burzy mózgów w temacie nowych IP. Podobnie podeszliśmy do Left Behind. Czy jesteśmy w stanie opowiedzieć ludziom oryginalną i wartą poznania historię? Jeżeli tak, to gdzie powinniśmy szukać inspiracji, czegoś co będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem i popchnie snucie opowieści w grach wideo do przodu?”

W mediach coraz częściej mówi się o odświeżonej wersji The Last of Us na PlayStation 4. Czy twórcy powinni pójść śladami Crystal Dynamics i wydać definitywną wersję ich bestselera na nowej platformie? Myślę że społeczność graczy przyjęłaby z otwartymi rękami taką konwersję. Nowa odsłona Lary Croft udowodniła, że zapotrzebowanie na takie nowe, stare gry jest ogromna. Deweloper nie wypowiada się na temat takiej konwersji, ale wiadomo, że ostatni głos należy do Sony.

Written By
More from Patryk

PlayStation Plus – oferta na wrzesień 2014

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat wrześniowej oferty PlayStation Plus....
Read More