Mirror’s Edge – nowe informacje na temat drugiej części przygód Faith

Mirror’s Edge to gra studia DICE, której druga część miałaby trafić na PlayStation 4 i Xbox One w 2016. Nieoficjalne źródła donoszą, że warto czekać na ten tytuł. Walka ma być jeszcze płynniejsza, a sama grafika ma wykorzystać moc obu platform.

mirroredge_banner

Branżowy serwis Rocket Chainsow opublikował kilka ciekawych informacji na temat nowej odsłony Mirror’s Edge. Dziennikarze mieli okazje zobaczyć grę DICE na własne oczy, przetestować nowy gameplay, jak również rzucić okiem na nową jakość grafiki. Przygody Faith nie otrzymały nowego trailera, ale redakcja postanowiła opowiedzieć o swoich wrażeniach w formie pisemnej. Na wstępie muszą Was poinformować, że gra trafi na rynek dopiero w roku 2016. 

Pierwsze informacje na temat gry poznaliśmy na zeszłorocznych targach E3 w Los Angeles. Przywieziono tam króciutki, ale przepełniony treścią zwiastun. Ekipa Rocket Chainsow potwierdza, że trailer nie jest przekłamany, a rozgrywka w grze rzeczywiście prezentuje taki sam poziom. Głównym elementem jest sama walka, która tym razem jest jeszcze płynniejsza, oparta o przechwyty, uniki, ciosy i system samoobrony. Niemniej jakościowo prezentuje się poziom graficzny projektu, który dopiero na konsolach PlayStation 4 i Xbox One jest wstanie zaspokoić wymagania graczy i producentów Mirror’s Edge 2. W grze ma pojawić się w pełni otwarty, ciekawy, lekko futurystyczny świat, po którym gracze będą przemieszczać się w dowolny sposób. Co ciekawe, rozgrywka ma pozwolić na ingerencję jednego gracza w świat drugiego. Podczas rozgrywki możemy spotkać innych graczy przemierzających miasto.

Faith na swojej drodze spotka znanych przeciwników. Będą to stróże prawa, któzy za wszelką cenę chcą ją powstrzymać. Jeszcze większy nacisk zostanie położony na walkę wręcz, czyli nie korzystanie z broni przejętych na wrogach. Nie oznacza to, że nasza bohaterka nie poradzi sobiena polu walki. Tym razem model walki będzie rozbudowany, dojdzie możliwość korzystania z otoczenia, ścian, poręczy i różnych innych obiektów. Mirror’s Edge ma być wymagającą grą dla wymagającej publiki, ale oferującą bardzo wysoki poziom technologiczny wykonania. Czekamy z niecierpliwością!

)

Written By
More from Patryk

Kup Metal Geart Solid 5: The Phantom Pain i pomóż psiakom ze schroniska

Firma CDP.pl zdecydowała się zorganizować bardzo ciekawą i szlachetną akcję promocyjną gry...
Read More