Microsoft wprowadzi aplikację Xbox do systemu Microsoft 10

Firma Microsoft przeprowadziła konferencję, na której poznaliśmy informacje na temat systemu Windows 10. Konsola Xbox One, oraz dedykowana jej aplikacja, pozwoli na streaming gier na PC.

Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.
Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.

Podczas wczorajszej konferencji koncernu Microsoft z Redmond Phil Spencer po raz pierwszy publicznie ujawnił wizję rozgrywki na systemie Windows 10, prezentując aplikację Xbox dla nowego systemu operacyjnego.

Jedną z najciekawszych rewelacji na temat Windows 10 jest z pewnością możliwość dzielenia się rozgrywką z Xbox One na innych urządzeniach z rodziny Microsoft.

Skrót najważniejszych informacji dotyczących gier na Windows 10 i Xbox One:
  • Najważniejsze funkcje gamingowe i społecznościowe usługi Xbox Live będą dostępne w aplikacji Xbox na Windows 10, a więc Gry, nasi znajomi, skrzynka wiadomości, osiągnięcia, aktywności innych, powiadomienia itp.
  • Udostępnienie usług Xbox Live na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Windows 10, oraz udostępnienie twórcom gier kodu API Xbox Live, umożliwi grę wieloosobową pomiędzy urządzeniami z Windows 10 i konsolą Xbox One.
  • Windows 10 pozwoli na udostępnianie gier bezpośrednio z konsoli Xbox One na domowe tablety lub komputery PC.
  • W systemie Windows 10 zostanie wbudowana funkcja Game DVR umożliwiająca nagrywanie i edytowanie nagrań wideo z gier.
  • DirectX 12 to lepsze parametry pracy systemu, w tym szybkość reakcji, wydajność i wyższa jakoś grafiki w nowych i już wydanych grach.

Wygląda więc na to, że koncern Microsoft odpowiednio się przygotował do rozwoju swoich marek Xbox Oraz Windows 10. Firma wprowadziła sporo innowacji i od podstaw buduje całkiem ciekawą ”rodzinę” urządzeń dla każdego. Warto trzymać rękę na pulsie i zainteresować się nowinkami Microsoftu.

windows 10 app_pk (1) windows 10 app_pk (2)

Written By
More from Patryk

Far Cry 4 – fragmenty wideo przedstawiające kooperację

Kolejne materiały wideo z gry Far Cry 4 pojawiły się w sieci....
Read More