Konsola Nintendo PlayStation została odnaleziona – zobacz jedyny prototyp

O proszę, ujawniono model Nintendo PlayStation Console, czyli nieudany mariaż Sony i Nintendo sprzed wielu lat.

Piątki są często bardzo spokojne, jeżeli mowa o gamingowych newsach i gorących informacjach. Gorąc mamy za oknami, a w sieci pojawiła się ciekawostka – relikt sprzed lat w postaci nigdy nie wydanej konsoli Nintendo PlayStation Console.

Odnaleziono prototyp Nintendo PlayStation w rewelacyjnym stanie. Sprzęt jest dowodem na wielkie plany mariażu Sony oraz Nintendo, które nigdy nie zostały wcielone w życie. Na szczęście po latach odnaleziono ten sprzęt i zdecydowano się upublicznić jego zdjęcia.

Japońskie Nintendo współpracowało z Sony w celu opracowania napędu CD dla konsoli SNES. Nieszczęśliwie, a może szczęśliwie, plany nigdy nie zostały wprowadzone a Sony samo kontynuowało prace nad konsolą, która dokonała rewolucji na rynku gier wideo.

Pudełko z prototypem konsoli odnalazł jeden z użytkowników forum Reddit, który znalazł ją w ”śmieciach” swojej piwnicy. Jego ojciec niegdyś pracował razem Olafem Olafssonem, który w tamtym okresie był prezesem Sony Interactive Entertainment. To on był zaangażowany we współpracę z koncernem Nintendo.

Niesamowity zbieg okoliczności, że symbol rozłamu i punkt zwrotny dla PlayStation przeleżał u kogoś nieświadomego w piwnicy. Cacko jest do Waszej dyspozycji poniżej, na wspaniałej galerii zdjęć. Aż się łezka w oku kręci, bo przecież, gdyby nie ten ”wynalazek” to PlayStation nigdy by nie powstało.

[dzięki – http://www.pushsquare.com/news/2015/07/oh_look_its_a_nintendo_playstation_console]

 

[interaction id=”55929ad417ada36c53718125″]

Written By
More from Patryk

Gameplay trailer gry Just Cause 3!

W sieci udostępniono najnowszy zwiastun gry Just Cause 3 z elementami rozgrywki....
Read More