Komputer i nowe technologie #1

Nowe technologie oraz informacje z rynku komputerowego zawitały na serwis Projekt Konsola. Przygotowaliśmy dla Was garść informacji z rynku komputerów PC, laptopów, telefonów oraz urządzeń mobilnych.

Nowe technologie, komputery, laptopy oraz urządzenia mobilne, wszystko w jednym miejscu!
Nowe technologie, komputery, laptopy oraz urządzenia mobilne, wszystko w jednym miejscu!

Zdecydowaliśmy się wprowadzić zupełnie nowy cykl na naszym serwisie poświęcony nowym technologiom oraz komputerom. Obie branże maja ogromny wpływ na nasze życie, dlatego też warto wiedzieć, co się w nich dziej, jakie są aktualne trendy i gorące premiery oraz zapowiedzi. Ruszamy!

Google Gass ”pieśnią” przyszłości?

Pewnie wielu z Was kojarzy okulary Google Glass, które od dłuższego czasu były testowane przez wybrana grupę użytkowników (program Explorer). Google oficjalnie kończy ten program, którego celem było testowanie użyteczności urządzenia Google Glass. Koncern Google zaprzestaje sprzedawania tego urządzenia na rzecz testów, każdy z dotychczasowych użytkowników nie otrzyma również nowych aktualizacji gadżetu. Szkoda, ale najwyraźniej świat jeszcze nie dojrzał do takiej rewolucji jak Google Glass.

Warto się jednak nieco pochylić nad tym świetnie zapowiadającym się urządzeniem, które wcześniej czy później wróci do obiegu w tradycyjnej formie. Google z pewnością przeanalizuje wszystkie opinie użytkowników i przygotuje się do ponownej ekspansji na rynku. Urządzenie przeszło ostatnio w ręce zupełnie nowego zespołu, projekt przechodzi pod skrzydła grupy zarządzanej przez Tony’ego Fadella, który wcześniej pracował w Apple przy pierwszych iPodzie.

Google Glass to najnowsza technologia. Malutkie urządzenie jest zaprojektowane w przemyślany sposób. Napędzane są one (okulary) przez system Android (4.0 lub wyższy), posiadają ekran o rozdzielczości 640×360 piksela. Aparat cyfrowy zamontowany w okularach jest opisany 5 pikselami z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 720p – nieźle. Wbudowana pamięć to standardowo 16GB, pamięć operacyjna to 682 mb RAM. Glass są wyposażone w łączność Bluetooth, gniazdo USB, jak również przewodnictwo kostne fal dźwiękowych.

Urządzenie zapowiada się niezwykle ciekawie i czekamy z niecierpliwością na jego powrót do branży. Miejmy nadzieję, że Google wraz z Google Glass podbije rynek i odmieni nasze postrzeganie gadżetów mobilnych, jak niegdyś konkurencyjny iPod.

Asus G751, czyli notebook dla graczy.

Firma Asus przygotowała nową ofertę z serii Republic of Gamer, a więc notebooka przeznaczonego dla graczy. Nowy model jest oznaczony numerem G751 i wygląda niezwykle efektownie.

Nie tylko wygląd jest tutaj istotny, ale przede wszystkim specyfika sprzętowa, która wygląda następująco:

  • Intel Core i7-4710HQ
  • NVIDIA GeForce GTX 970M 3GB
  • Double Layer DVD±RW/CD-RW

Oczywiście Asus przygotował również ofertę dla ludzi zainteresowanych napędem Blue-ray. Notebook jest oferowany w różnych cenach, w standardowej konfiguracji ceny rozpoczynają się od 4799 zł.

Oferta dla graczy szukających laptopa!
Oferta dla graczy szukających laptopa!

 

Koncern LG przygotował dwa ultracienkie laptopy.

Jeżeli szukacie laptopa do pracy, ale zależy Wam na efektowności jego wykonania oraz niezłych parametrach sprzętowych, to firma LG ma dla Was niezłą ofertę. W sieci pojawiły się informacje dotyczące nowych, ultracienkich modeli laptopów LG.

Mowa tutaj o dwóch modelach marki LG: 14Z950 oraz 13Z940. Pierwszy z nich może pochwalić się przekątną ekranu o rozmiarach 14 cali, drugi 13. Oba oczywiście ważą poniżej 1 kilograma, a dokładnie 980 g. Intel Haswell będzie napędzać model 13Z940 o parametrach Core i3-4005U lub Core i5-4200U, zaś większy laptop zostanie napędzany przez Core i5-5200 U bądź też i7-5500U.

Efektowniejszego notebooka nie znajdziecie!
Efektowniejszego notebooka nie znajdziecie!

Już niedługo zapowiedź Sony Xperia Z4?

Firma Sony boryka się z problemami wydziału do spraw urządzeń mobilnych i telefonów, ale jak się okazuje, szykują oni się do zaprezentowania nowego flagowca w postaci Xperia Z4.

Potężny smartphone może zostać już niebawem zaprezentowany opinii publicznej, na co liczymy. W sieci pojawiły się plotki na temat nowego modelu Xperii, których źródło prowadzi nas na stronę Xperia Blog. To tam zamieszczono wpis o rzekomym urządzeniu.

Smartphone najprawdopodobniej będzie rozmiarów 5,2 cala z ekranem wysokiej rozdzielczości QHD. Procesorem napędzającym ten telefon ma być SoC Qualcomm Snapdragon 810. Czekamy zatem na oficjalną zapowiedź, na ten moment zostawiając Was ze szkicem urządzenia.

Czyżby szkic Sony Xperia Z4?
Czyżby szkic Sony Xperia Z4?

 

Written By
More from Patryk

Sprawdźcie obszerną prezentację Dragon Age: Inkwizycja

W sieci udostępniono obszerny materiał z gry Dragon Age: Inkwizycja. Tytuł pojawi...
Read More