Kolosalna kwota 50 milionów euro na produkcję Watch_Dogs

Watch_Dogs trafi na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputery osobiste. Ubisoft zainwestowało ogromne środki w ten tytuł, ponad 50 milionów euro, nie wliczając w to promocji!

Watch-Dogs-banner1

Ktoś zapyta – jak wydawać tak ogromne sumy, w czasach, gdy w domowych zaciszach nawet jedna osoba jest wstanie napisać grę niezależną? Kwota 50 milionów euro, czyli szacunkowo około 200 milionów złotych, to koszty pracy sześciuset projektantów, którzy w ostatnich miesiącach pracują nad Watch Dogs. W grze wcielamy się w postać przestępcy imieniem Aiden Pearce, czyli buntownika, który jest ekspertem we włamywaniu się do systemów elektronicznych. Talenty naszego protagonisty pozwalają mu na kontrolowanie prawie każdego elementu otaczającego go nowoczesnego świata. Gra oferuje świat o otwartej strukturze, w którym każdy element, podłączony do Centralnego Systemu Operacyjnego. Dzięki takim rozwiązaniom Ubisoft oddaje graczom swobodę działania i poczucie bezkarności, bycia tym ”lepszym”. Aiden to nie tylko jego telefon komórkowy, ale również broń palna i sztuki walki.

Pod koniec ubiegłego roku Ubisoft podało informacje, jakoby przesuwa premierę na rok 2014. Nie wyjaśniono powodów takiej decyzji, ale kolejne miesiące praco, to duże obciążenie dla budżetu firmy. Dziennikarze serwisu Kotaku, w artykule poświęconemu wydatkom deweloperów na przestrzeni lat, potwierdzili rzeczoną kwotę 50 milionów euro, poświęconych na dopieszczenie Watch Dogs. Informacje o kondycji finansowej firmy sa najczęściej dobrze chronione, Kotaku powołało się tym razem na francuski portal Challenges, który przeprowadził wywiad z jednym z twórców Watch Dogs, niejakim Stéphanem Decroix, producentem wykonawczym, który miał podać im dokładne liczby. Miejmy nadzieję, że tak kolosalne sumy zostaną odpowiednio spożytkowane. na grę Ubisoftu oczekuje cała branża, ze względu na potencjalną moc drzemiącą w PlayStation 4 i Xboksie One. Właściciele tychże konsol oczekują wiele po Watch Dogs, trzymajmy więc kciuki, aby Ubisoft dało radę!

Written By
More from Aleks

Złe wieści od Lary Croft…

Nowa Lara Croft będzie drapieżna. Nowa Lara będzie brutalna. Będzie robiła krzywdę....
Read More