Jakie gry Bethesda zapowie na konferencji w trakcie E3 2015?

Firma Bethesda zapowiedziała swoją własną konferencję na targach E3 2015 co okazało się być sensacyjną niespodzianką. Warto jest więc przyjrzeć się, jakich gier możemy się spodziewać.

Fallout to marka popularna w branży gier wideo za sprawą klasycznych, pierwszych odsłon serii.
Fallout to marka popularna w branży gier wideo za sprawą klasycznych, pierwszych odsłon serii.

Wydawnictwo Bethesda zapowiedziało dołączenie do największych w branży gier wideo podczas targów E3 2015. Firma zorganizuje własną konferencję obok takich koncernów jak Sony, Microsoft, Ubisoft czy Electronic Arts. Może to być więc komunikat o tym, że Bethesda przygotowała wiele ciekawych informacji oraz zapowiedzi. Dołączenie do tego grona może wskazywać, że firma ma sporo do pokazania i nie chce być włączona w pokaz innych koncernów, Bethesda chce zorganizować własne show.

W momencie zapowiedzi własnej konferencji firmy Bethesda cały świat pomyślał o zapowiedzi Fallout 4.

Jednakowoż zapowiedź własnej konferencji należy traktować nieco inaczej. Studio naturalnie kojarzy się z marką Fallout, ale nie tylko na tą produkcją firma pracowała przez ostatnie lata. O tym, że ich flagowy tytuł jest w fazie produkcji, mówi się już od dłuższego czasu, ale warto jest również rzucić okiem na to, co Bethesda ma w planach na przyszłość.

Bethesda to producent i wydawca wielu znakomitych gier. Kto nie zna takich marek jak The Elder Scrolls, Fallout, Doom czy Quake?
Bethesda to producent i wydawca wielu znakomitych gier. Kto nie zna takich marek jak The Elder Scrolls, Fallout, Doom czy Quake?

Firma pragnie być kojarzona, jak koncerny pokroju Ubisoft, Electronic Arts, które są w stanie organizować własne konferencje i prezentować tam nowe gry. Twórcy The Elder Scrolls dają zapowiedzią własnej konferencji przekaz o tym, że mają w posiadaniu tak mocne i komercyjne marki jak FIFA, Assassin’s Creed, Far Cry czy Battlefield. Bethesda jest przekonana, że również będzie w stanie zaoferować branży mnóstwo wysokobudżetowych gier, które na swojej konferencji z pewnością zapowie.

Jestem przekonany, że już teraz specjaliści od marketingu obmyślaj plan na konferencję w trakcie E3 2015. Oczy całego świata będą zwrócone właśnie na panel Bethesdy, szczególnie z dwóch powodów. Pierwszym z nich będzie ”efekt świeżości”, czyli zupełnie nowa atrakcja dla odwiedzających ten event. Drugim zaś mnóstwo wyczekiwanych marek, o których Bethesda w ostatnich miesiącach milczy.

Konferencja Bethesdy ma się odbyć w niedzielę, jeszcze przed oficjalnym otworzeniem drzwi imprezy dla zwiedzających. Co jednak najistotniejsze, to fakt, że firma zorganizuje pokaz przed Microsoftem. Tradycyjnie to gigant z Redmond organizował pierwszą konferencję, ale teraz może im zabraknąć przysłowiowego ”powera”, aby skraść show konkurencji. W praktyce wygląda to tak, iż Bethesda swoją konferencją daje prztyczek w nos Sony i Microsoftu, którym zabraknie producenta third-party największego kalibru na swoich panelach. W całym tym zamieszaniu wygrają gracze i gry.

Gry i marki, które mogą pojawić się na konferencji Bethesdy.
Fallout 4.

Fallout 4 to chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych zapowiedzi w branży gier wideo. Na temat tej gry krążą już legendy, ale sam producent nie zajmuje stanowiska w tej sprawie. Można spekulować, iż to właśnie ten tytuł wpłynął na decyzję Bethesdy o organizacji własnej konferencji. Chęć zrobienia wielkiej zapowiedzi z należytą pompą i fajerwerkami.

Należy również pamiętać o sukcesie The Elder Scrolls V: Skyrim, które wprowadziło do gatunku RPG zupełnie nową jakość. Może Bethesda chce wypracować coś na wzór Skyrima w Fallout 4, a więc otwarte środowisko, podatność do modyfikacji gry oraz ogromną zawartość świata gry. Nie sposób również nie wspomnieć o The Elder Scrolls Online, w które zainwestowano mnóstwo pieniędzy, więc może w tę stronę pójdzie najnowsza odsłona Fallout?

No to kiedy Panowie ten Fallout 4 na PlayStation 4 i Xbox One?
No to kiedy Panowie ten Fallout 4 na PlayStation 4 i Xbox One?
Dishonored 2.

Pierwsze Dishonored okazało się być bardzo pozytywnie przyjętą grą akcji z elementami skradania. Tytuł zebrał wysokie oceny w mediach (Metacritic – 91 punktów). Podobnie jak w przypadku Fallout 4 krążą plotki, iż gra jest w procesie produkcji. To chyba bardziej prawdopodobne, bowiem Bethesda nie może sobie pozwolić na marnowanie tak wyśmienitej marki i potencjału, jaki ona za sobą niesie. Jedno jest pewne, Dishonored to większa marka, której pierwsza odsłona przypadła do gustu, więc dlaczego nie?

Dishonored, nowa marka Bethesdy również odniosła sukces rynkowy. Gdzie i kiedy zabierze nas kontynuacja?
Dishonored, nowa marka Bethesdy również odniosła sukces rynkowy. Gdzie i kiedy zabierze nas kontynuacja?
The Elder Scrolls.

The Elder Scrolls V: Skyrim okazało się tak wielkim sukcesem, że zainspirowano inne studia, ot chociażby BioWare przy Dragon Age: Inkqizycja. Tytuł został przygotowany z takim rozmachem, że nawet w kilka lat po premierze Skyrim jest nadal świeże, żywe, grywalne i angażujące graczy – liczne modyfikacje i amatorskie rozszerzenia.

Należy jednak zadać sobie pytanie – jakiego The Elder Scrolls gracze wymagają? Prawda jest taka, że wielu z nich chciałoby drugiej części Skyrim, a więc można przyjąć, że gracze kolejną odsłonę serii będą oceniać właściwie przez pryzmat przygody w mroźnej prowincji Tamriel. Czy Bethesdę stać na prace nad Fallout 4 i The Elder Scrolls VI w tym samym momencie?

skyrim wallpaper_pk
Jedna z najwspanialszych gier ostatnich lat. Wzór dla konkurencji.
Doom 4.

id Software pracuje od dłuższego czasu nad Doom 4, które pojawić się ma na konsolach nowej generacji. Tyle tylko, że z legendarnego id Software z Johnem Carmackiem na czele już niewiele zostało. Studio jest legendarne, ale nie pracują już tam ludzie odpowiedzialni za jego legendę.

Warto również pamiętać, iż ostatnia odsłona tej klasycznej serii pojawiła się na rynku w 2004. Tytuł odmienił nieco oblicze serii, obrał kierunek na survival horror. Czy twórcy pociągną Doom 4 właśnie w stronę horroru, bowiem ten gatunek w ostatnich miesiącach się niezwykle odrodził. Może id Software wróci do klasycznej formuły typowej gry akcji, która zdefiniowała gatunek na długie lata?

Doom to legenda. Czy na tyle silna, aby jeszcze raz pozamiatać konkurencją?
Doom to legenda. Czy na tyle silna, aby jeszcze raz pozamiatać konkurencją?
RAGE.

RAGE to bardzo interesujący, aczkolwiek niedoceniany tytuł od Bethesdy. Gra wyglądała obłędnie, oferowało otwartą strukturę świata, ale coś nie do końca wypaliło. Jest więc wielce prawdopodobne, że Bethesda będzie chciała się zrehabilitować, oczywiście wespół ze studiem id Software. Klimat rodem z Mad Maxa, dużo eksploracji, jazdy pojazdami oraz strzelania. Chcielibyście postapokaliptyczne klimaty raz jeszcze?

RAGE to jedna z ciekawszych, choć nieco niedocenianych gier ostatnich lat.
RAGE to jedna z ciekawszych, choć nieco niedocenianych gier ostatnich lat.
Battlecry.

Bethesda na ostatnich targach E3 zapowiedziała grę Battlecry, która wpisuje się w gatunek Free to Play. Battlecry będzie grą akcji ze sporą liczbą strzelania, walki oraz umiejscowioną w ciekawej wizji świata po wielkiej wojnie. Bethesda planuje wejść w biznes Free to Play i zabiera się za to w bardzo odpowiedzialny sposób. Nad wizją świata gry pracuje niejaki Viktor Antonov, autor takich gier jak Half-Life 2 czy Dishonored.

Próba podbicia rynku Free to Play?
Próba podbicia rynku Free to Play?
Quake.

Jeżeli mowa o id Software, to nie można zapominać o legendarnej marce Quake. Miliony graczy na całym świecie kochają ten tytuł, wielu nawet jest w stanie stwierdzić, że to FPS o wiele lepszy od Dooma. Nie sposób jednak odmówić tej marce jej legendy oraz jakości, jaką prezentowała na przestrzeni lat.

Quake 4 pojawiło się na rynku w roku 2005 na Xboksa 360 oraz PC. Tytuł spodobał się graczom, jako jedna z pierwszych gier na Xboksa 360 prezentował bardzo wysoki poziom wykonania. Czy jest szansa, że ta marka powróci? No przecież to Quake!

Written By
More from Patryk

Zwiastun promocyjny Resident Evil HD Remastered

W sieci udostępniono dłuższy zwiastun gry Resident Evil HD Remastered, która pojawi...
Read More