Jakie były najpopularniejsze gry na YouTube w zeszłym roku?

YouTube podsumowuje rok pod wieloma względami, dziś również branży gier wideo i najpopularniejszych gier oraz filmików z roku 2015. Jak myślicie, jaka gra była najczęściej oglądana?

W sieci pojawiają się przeróżne podsumowania roku 2015, do których zdecydowali się dołączyć również właściciele serwisu YouTube. Serwis udostępnił listę gier oraz filmików związanych z grami, które były najczęściej oglądane przez użytkowników na całym świecie przez ostatnie 12 miesięcy.

Przygotowane zestawienie najczęściej oglądanych tytułów bazuje na wszystkich wideo powiązanych z danymi grami, co oznacza, że tyczy się to zarówno zwiastunów jak i dzieł przygotowanych przez indywidualnych użytkowników serwisu Youtube. W tym roku pierwsze miejsce zgarnia Call of Duty: Black Ops III. Na podium znalazły się również Fifa 16 oraz Five Nights At Freddy’s.

Lista najpopularniejszych gier wideo na YouTube jest następująca:

  1. Call of Duty: Black Ops III
  2. Fifa 16
  3. Five Nights at Freddy’s 3
  4. Ark: Survival Evolved
  5. Agar.io
  6. Five Nights at Freddy’s 4
  7. Fallout 4
  8. Mortal Kombat X
  9. Batman: Arkham Knight
  10. Until Dawn

Co ciekawe, serwis Youtube podzielił się ponadto danymi na temat społeczności graczy. Okazuje się, że 30% graczy na serwisie (którzy oglądają filmiki powiązane z grami przynajmniej raz w miesiącu) to kobiety, zaś 35% jest w wieku powyżej 35 lat. Warto podkreślić, że w dodatkowych badaniach wzięło udział około 5000 osób w wieku 18 – 54 lat. Na koniec okazało się, że Youtube potwierdził aż 47% graczy będących już rodzicami.

Poniżej trzy najpopularniejsze filmiki na YouTube z roku 2015.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=GC2qk2X3fKA” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=0ZZquVylLEo” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=ZwWLns7-xN8″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Mafia 3 już prawie oficjalnie – Take Two Interactive rejestruje domeny gry

Mafia 3 to jedna z tych zapowiedzi, o których myśląc ciarki przechodzą...
Read More