Jak prezentuje się gra Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 i Xbox One po patchu 1.10?

W sieci pojawiły się testy stabilności gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One po ostatniej aktualizacji. Patch wprowadził wiele zmian, ale na Xbox One nadal gra miewa problemy.

Ekipa Digital Foundry wchodząca w skład redakcji Eurogamer Network zajmuje się analizą technologiczną gier wideo. Wiedźmin 3: Dziki Gon ostatnio otrzymał bardzo znaczącą aktualizację o numerze 1.10, która wprowadziła mnóstwo zmiano do gry pod względem stabilności i oprawy graficznej. Digital Foundry oczywiście zdecydowali się przetestować osobiście grę CD Projekt RED i wykazać, jakie zmiany wprowadza rzeczony patch.

Po aktualizacji gra na PlayStation 4 znacznie zyskuje na jakości. Okazuje się, że największe zmiany widać na bagnach w Velen. Woda i mgła w największym stopniu obciążają silnik, zmuszając poprzednie wersji gry do zejścia do poziomu 20 klatek na sekundę na PlayStation 4. Patch wprowadził nową jakość, grze udaje się utrzymać 30 klatek na sekundę przez cały test. W porównaniu z konsolą Xbox One oznacza to, że wydajność w przerywnikach jest teraz wyższa o 2-3 FPS niż na sprzęcie Microsoftu, podobnie jak na bagnach.

Wydajność gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest podobna do tej, sprzed aktualizacji na konsoli Xbox One. CD Projekt RED udało się jedynie usprawnić animację w Novigradzie, a poniżej możecie zobaczyć filmiki obrazujące aktualny framerate gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ekipa Digital Foundry jak zwykle przygotowała szczegółowe porównanie obu konsol.

Przypominam że możecie zakupić dodatek DLC Serce z kamienia, tak w wersji cyfrowej, jak również edycji pudełkowej z wieloma dodatkami. Warto sprawdzić i się zainteresować tym rozszerzeniem.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=gWr2btuwpJQ” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=FgN859FrBrU” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=HAal2d6_Tdg” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – prezentacja z E3 już dostępna

Hideo Kojima udostępnił w sieci materiały z Metal Gear Solid V: The...
Read More