Ile będzie w rzeczywistości kosztowało PlayStation VR?

PlayStation VR będzie stosunkowo kosztownym sprzętem, który może kosztować tyle co zestaw PlayStation 4. Nawet więcej, jeśli wierzyć dzisiejszym doniesieniom prasowym.

Zabawa w wirtualną rzeczywistość jest już coraz bliżej nas. Czekamy na przyszłoroczną premierę sprzętu PlayStation VR, a więc gadżetu peryferyjnego do konsoli PlayStation 4, który pozwoli nam wejść w wirtualny świat. Cena PlayStation VR już wcześniej pojawiała się w doniesieniach prasowych i miała zostać ustalona na poziomie PlayStation 4. Dzisiejsza wiadomość sklepu Multiplayer.it twierdzi jednak coś innego.

Włoski sklep RTV zaczął zbierać zamówienia na gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Oficjalna witryna sklepu informuje, że sprzęt Sony ma kosztować 499,90 euro, co w wolnym przeliczeniu daje kwotę około 2100 złotych. Stosunkowo dużo i z pewnością więcej, aniżeli kwota za konsolę PlayStation 4.

Warto wspomnieć, że PlayStation VR ma otrzymać mocne wsparcie grami wideo już na samym początku obecności na rynku. Firma Sony jest przekonana, że przygotowano interesujący line-up gier wideo na gogle wirtualnej rzeczywistości wspierające konsolę PlayStation 4. Richard Marks, szef oddiału PlayStation Magic Lab poinformował nawet, że jego firma zapewni graczom bardzo różnorodny wybór produkcji.

Oznacza to, że rzeczona oferta włoskiego sklepu jest znacząco wyższa od tego, czego wcześniej się dowiedzieliśmy. Miejmy nadzieję, że Sony w pewnym momencie utnie wszystkie spekulacje na temat PlayStation VR i ustali konkretną, proponowaną odgórnie cenę detaliczną sprzętu PlayStation VR. W tej chwili na zakup gogli wirtualnej rzeczywistości z pewnością nie pozwolą sobie wszyscy użytkownicy PlayStation 4, a to przecież do nich jest adresowana wspomniana oferta.

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/PlayStationVREuroPrice.png”]

[interaction id=”55f7e93c8f1e9688010d3126″]

Written By
More from Patryk

Poznajcie Microsoft Lumia 540 Dual SIM

Microsoft inwestuje w swoją nową gałąź rynku, czyli smarthone’y z rodziny Lumia....
Read More