Hideo Kojima został wprowadzony do galerii sław, a nagrodę wręczy sam Guillermo Del Toro

Hideo Kojima został doceniony już przez miliony graczy na całym świecie, którzy od wielu lat kupują jego wspaniałe gry. Teraz zostanie oficjalnie wprowadzony do galerii sław DICE Summit.

Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych to amerykańska organizacja zajmująca się przemysłem gier komputerowych i nagradzaniem najambitniejszych twórców. To właśnie z jej inicjatywy utworzono w 2002 tak zwaną konferencję DICE Summit, podczas której omawiana jest przyszłość gier.

Na tej właśnie konferencji organizacja przyznaje corocznie nagrody Interactive Achievement Awards dla gier, w tym także dla najlepszych projektantów gier wideo.

Na tej liście znaleźli się między innymi tacy giganci jak Sid Meier, Shigeru Miyamoto, Peter Molyneux czy Will Wright. Teraz do galerii sław dołączy kolejna, 21. osoba. Będzie nią kultowy Hideo Kojima, twórca marki Metal Gear Solid. Nagroda zostanie wręczona Hideo przez reżysera Guillermo del Toro w czasie DICE Summit odbywającego się w przyszłym miesiącu.

Ciekawostka, bowiem Kojima oraz Del Toro jakiś czas temu przygotowali genialne Silent Hills, które zostało anulowane, ale zmieniło podejście do tworzenia wirtualnych horrorów na dobre. Czy fakt wręczania nagrody właśnie przez Del Toro może świadczyć o czymś więcej? Może wspólnie zajmą się projektem ze wsparciem Sony?

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/hideo-kojima.jpg”]
Written By
More from Patryk

Przegląd pierwszych recenzji gry FIFA 16

W sieci pojawiają się pierwsze oceny gry FIFA 16, która dziś debiutuje na...
Read More