Heavy Rain zawita na PlayStation 4

Wieloletni fani konsol Sony mogą być z tego powodu niezadowoleni, w końcu ile można czekać na nowe, ale nie odświeżone gry? Za to ci, którzy swoją przygodę z PlayStation rozpoczęli podczas obecnej generacji, mają się z czego cieszyć. Już w marcu zagrają w interaktywną grę-film przygodową Davida Cage’a.

Heavy Rain zostało zapowiedziane, wierzcie lub nie, w 2006 roku podczas prezentacji dema technologicznego The Casting na targach E3. Dopiero po 4 latach gracze mogli zmierzyć się z zagadkowym Origami Killerem w niekonwencjonalnej grze przygodowej studia Quantic Dreams, którego czołowy twórca David Cage, od lat próbuje scalić interaktywną formę gier z formułą filmu kinowego. Przed Heavy Rain najlepszym przykładem była gra Fahrenheit (w USA znana pod tytułem Indigo Prophecy), oferująca jak na początek lat 2000 zawrotną ilość rozwiązań sytuacji i niespotykaną wtedy formę reżyserii i ukazania gry.

Swoją wizję Cage ulepszył w swojej następnej grze, tworząc fabułę tak wrażliwą na decyzje gracza, że nawet nie było jasnym czy przy pierwszym podejściu zostanie odkryta tożsamość Origami Killera, a należy wspomnieć, że grę prowadzi się aż czterema postaciami. To i inne rozwiązania sprawiły, że gra zebrała szereg pochwał od graczy i recenzentów oraz liczne nagrody, szczególnie te w dziedzinie narracji i grafiki.

Teraz, Europejczycy będą mogli zgłębić historię nie tylko odświeżonej wersji Heavy Rain, lecz również Beyond: Two Souls, ponieważ w Europie – a także Australii i Nowej Zelandii – zostanie wydana kolekcja zawierająca obydwie gry. Premiera tego zestawu odbędzie się 2. marca i 4. w Wielkiej Brytanii.

[autor- Bartosz Gabiś]

More from Mikołaj Ciesielski

Zaprezentowano kolejną limitowaną edycje PlayStation 4

The Evil Within jest grą z gatunku survival horror, za którą odpowiedzialne...
Read More