GTA 5 było do początku projektowane z myślą o PC

Według Rockstar gra Grand Theft Auto 5 od samego początku była tworzona z myślą o komputerach osobistych. Premiera już 14 kwietnia na PC.

gta5-banner

GTA 5 ostatecznie pojawi się na komputerach PC. Aż 18 miesięcy po premierze na Xboksie 360 oraz PlayStation 3, jak również 5 miesięcy po debiucie na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ostatecznie już jutro będzie dostępny na komputerach osobistych. Zdaniem Rockstar, jest to finalna wersja tej superprodukcji.

Tytuł był od samego początku przygotowywany z myślą o komputerach osobistych. Rockstar oczywiście musiało przygotować stosowne wersje gry na inne systemy, w tym konsole nowej generacji. Bądź co bądź, tytuł na Playstation 4 oraz Xbox One nie różni się znacząco od wersji na PC.

Prace nad pecetową wersją GTA 5 rozpoczęły się już bardzo wcześnie, ale twórcy chcieli się skoncentrować również na konsolach stacjonarnych, gdzie gra pojawiła się w pierwszej kolejności. W pierwszej kolejności producenci pragnęli skupić uwagę na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Firma chciała wypracować jak największą jakość, aby później móc rozwijać ją na PlayStation 4 oraz Xbox One. GTA 5 na PC to ostateczna i możliwie najbardziej rozwinięta edycja gry.

Grand Theft Auto 5 na PC będzie dostępne już od jutra. Tytuł zebrał średnią ocen na poziomie 97 punktów w przypadku PlayStation 4 (Metacritic).

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/04/13/gta-5-pc-development/]

gta v screen (14)

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May podpisali umowę z Amazonem

Legendarne trio z Top Gear podpisało właśnie nową umowę z firmą Amazon....
Read More