God of War IV – premiera we wrześniu 2012 roku?

godofwar4-ps3-projektkonsola-pl-small

Plotki o kolejnej grze w uniwersum God of War 4 krążą od kilku miesięcy. Na początku marca Steve Caterson z wewnętrznego studia firmy Sony Computer Entertainment America w Santa Monica wyjawił, że choć trylogia z Kratosem w roli głównej dobiegła końca, to seria God of War będzie miała kontynuację. Źródłem kolejnych doniesień o wyczekiwanej produkcji jest brytyjskie pismo PlayStation 3 Magazine, które zna już nawet orientacyjny termin premiery!

Niedawno jeden z animatorów firmy Motion Logic Studio pochwalił się w swoim sieciowym CV udziałem w pracach nad „God of War 4 – Game Cinematic Test”. Jak się okazało, projekt ten nie ma jednak nic wspólnego z grą. Artysta sprostował na łamach serwisu Gamespot, że chodziło jedynie o próbkę własnych umiejętności, a Kratos posłużył mu jako inspiracja.

Mimo to fani serii wydają się przekonani, że prace nad God of War IV trwają i najprawdopodobniej mają rację. Potwierdzeniem wydaje się rekrutacja prowadzona przez dewelopera, który szuka m.in. programisty aplikacji sieciowych.

Redakcja prestiżowego periodyku PlayStation 3 Magazine nie ma żadnych wątpliwości. Powołując się na własne źródło w ekipie SCEA Santa Monica, w najnowszym numerze czasopisma pojawiła się nie tylko informacja o God of War IV, ale nawet zakładany termin premiery – wrzesień 2012 roku. Anonimowy informator twierdzi nawet, że zaangażowany jest równocześnie w dwa projekty związane z serią God of War. Mogłoby to oznaczać, że w produkcji znajduje się także gra przeznaczona na przenośne konsole SonyPlayStation Portable, a być może nawet Next Generation Portable.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze odsłony serii God of War rozeszły się dotąd w łącznym nakładzie blisko 17 mln kopii (dane vgchartz.com), uzyskując przy tym średnie ocen od 87 do 93% (gamerankings.com).

godofwar4-ps3-projektkonsola-pl
Written By
More from Aleks

NFS Rivals – platformy

Kolejny rok, kolejny Need for Speed, który ukaże się na obecnej generacji...
Read More
godofwar4-ps3-projektkonsola-pl-small

Anonimowy informator twierdzi nawet, że zaangażowany jest równocześnie w dwa projekty związane z serią God of War.


" />