Gdzie zabierze nas piąta odsłona serii Assassin’s Creed?

Jade Raymond, dyrektor studia Ubisoft Toronto, odpowiedzialna za serię Assassin’s Creed wypowiedziała się na temat piątej odsłony gry. Assassin’s Creed V nie trafi do feudalnej Japonii, ale są szanse na drugą wojnę światową i Egipt.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

 

Seria Assassin’s Creed przyzwyczaiła nas do tego, że kolejne jej odsłony w zasadzie rzucają akcję gry w różne okresy historyczne. Zabieg ten jest możliwy dzięki technologii Animus, urządzeniu do projekcji wirtualnej wspomnień człowieka. Za pośrednictwem tej maszyny mogliśmy zwiedzić Jerozolimę, okres Renesansu, uczestniczyć w rewolucji amerykańskiej czy zasmakować złotej ery piractwa. Ubisoft przyzwyczaiło nas również do tego, że kolejne odsłony marki trafiają do sprzedaży rokrocznie. Oficjalnej zapowiedzi Assassin’s Creed V jeszcze nie usłyszeliśmy. Na ten temat wypowiedziała się ostatnio Jade Raymond, sympatyczna dyrektor Ubisoft Toronto. Nawiązała ona do problemu umiejscowienia akcji gry. Jakiego okresu historycznego możemy się spodziewać tym razem?

Raymond przekreśla szanse feudalnej Japonii na zaistnienie w piątej części Assassin’s Creed. Tym nie mniej urokliwa Pani dyrektor przyznaje, że epoka samurajów jest bardzo interesującym tematem na grę. Jeżeli nie w Kraju Kwitnącej Wiśni to gdzie? Głowa Ubisoft Toronto zna odpowiedź na to pytanie, ale utrzymuje to w tajemnicy. Tym nie mniej, przyznaje ona że miejsce akcji zostanie osadzone w jej ulubionej epoce historycznej. 

Nawiązując do informacji jakie zebrało Ubisoft, najbardziej pożądanym miejscem akcji jest właśnie Japonia, druga wojna światowa, jak również starożytny Egipt. Co ciekawe, deweloper zainteresowany jest XVIII-wiecznymi Indiami. To w tym okresie zostanie napisany komiks o podtytule Brahman. Autorzy tej rysunkowej opowieści przyznali, że można w niej znaleźć wskazówki dotyczące miejsca akcji przyszłych gier z serii. Francuski gigant się zbroi i zamierza rozwijać bardzo popularną markę. Może macie jakieś życzenia odnośnie miejsca akcji kontynuacji Assassin’s Creed IV: Black Flag?

Written By
More from Patryk

Jutro premiera Driveclub PlayStation Plus Edition na PlayStation 4

Koniec plotek i pogłosek na temat Driveclub PlayStation Edition. Gra na PlayStation...
Read More