Fable Anniversary na zwiastunie premierowym

Fable Anniversary to projekt studia Lionhead Productions, które założył sam Peter Monynoux, który jest ojcem sławnej serii gier fabularnych, od lat wspierających konsole Microsoftu.

xbox_360_banner

Akcja gry toczy się w barwnej, pełnej magii krainie zwanej Albion. Dawno temu tym miejscem rządził niejaki król Archon, ale jego źródło władzy, czyli pradawny miecz, zaczął korumpować samego władcę, Gdy rozpoczyna się fabuła gry, Albion jest w fatalnej kondycji i jedynym, co zapewnia mu przetrwanie jest organizacja znana jako Gildia Bohaterów. W Fable, wzorem większości role play’ów, wcielamy się w wędrowca, który jest ostatnią nadzieją królestwa. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy trzecioosobowej, a system walki jest mocno zręcznościowy i polega bardziej na refleksie samego gracza niż na umiejętnościach jego postaci. W porównaniu z oryginałem, Fable Anniversary, prezentuje kompletnie odrestaurowaną oprawę graficzną, co widać już po pierwszym zderzeniu z grywalnym kodem gry. Lionhead wraz z Microsoftem opublikowali krótki, acz pełen treści spot promocyjny. Podbito szczegółowość modeli postaci oraz elementów otoczenia i pokryto je znacznie lepszymi teksturami. Gra jest wstanie generować grafikę w najwyższej rozdzielczości, a więc mitycznym 1080p. Zmianom uległ również interfejs użytkownika, jak również płynność jego działania.

Odświeżona wersja legendarnego, choć przecenianego w branży Fable, debiutuje na rynku już 7 lutego. Jeżeli ktoś z Was lubi takie baśniowe opowieści, to lepszego kandydata na rynku nie znajdziecie – zwiastun poniżej!

Written By
More from Aleks

Batman Arkham City jednak jesienią

Warner Bros Interactive dementuje plotki na temat wcześniejszej premiery Batman Arkham City.
Read More