eSports WRC startuje już dziś rajdem Rallye Monte Carlo

Wydawca i dystrybutor gier wideo, Techland Wydawnictwo, WRC Promoter, Kylotonn Games oraz wiodąca na światowym rynku platforma sportów elektronicznych, ESL, z dumą rozpoczynają mistrzostwa eSports WRC, ogólnoświatowy turniej w WRC 5, oficjalnej grze 2015 FIA World Rally Championship (WRC).

Od lat Rallye Monte-Carlo jest uważany za jeden z najbardziej ekscytujących rajdów, który równocześnie otwiera sezon WRC. W tym roku również mistrzostwa eSports WRC rozpoczynają się rajdem Rallye Monte-Carlo.

Pierwsza runda kwalifikacyjna eSports WRC odbędzie się na La Salle En Beaumont – Corps, gdzie trasy składają się z lodu (35%) oraz asfaltu (65%). Będzie to pierwsze wyzwanie dla graczy z całego świata, którzy trenują od 15 grudnia.

Rywalizacja o tytuł mistrza świata eSports odbywająca się od stycznia do października, wyłoni piątkę najlepszych kierowców WRC 5, którzy wezmą udział w finale podczas Wales Rally GB (27 – 30 października). Właśnie tam zostanie wyłoniony pierwszy mistrz eSport WRC.

Sezon eSports WRC jest podzielony na dwie części z 5 rundami kwalifikacyjnymi i półfinałami. Półfinały będą rozgrywane podczas Rally Italia Sardegna (9 – 12 czerwca) oraz Rally RACCCatalunya (13 – 16 października), tuż przed wielkim finałem Wales Rally GB, gdzie 18 najlepszych kierowców zmierzy się w walce o tytuł mistrza.

WRC 5 na polskim rynku wydaje Techland. Gra dostępna jest w wersjach na PC (99,90zł – nowa niższa cena), PlayStation 4 i Xbox One (249,90zł) oraz na starsze konsole – PlayStation 3 i Xbox 360 (189,90 zł).

[Informacja prasowa]

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2016/01/WRC-esports.png”]
Written By
More from Patryk

The Last of Us: Remastered – mamy pierwszy, nieoficjalny gameplay!

Zbliża się premiera gry The Last of Us: Remastered na konsolę PlayStation...
Read More