Dziwna polityka Microsoftu

xbox-live-gold-small

Gry wydawane w cyfrowej dystrybucji na Xbox Live Arcade muszą mieć datę premiery co najmniej taka samą, jak na platformie konkurencji (czyli Playstation Network) – w innym wypadku Microsoft może odmówić wydania danego tytułu. To duże utrudnienie dla firm, które wydały daną grę najpierw na PSN, a potem chciałyby umożliwić zagranie w nią także użytkownikom konsoli giganta z Redmond. Nowe wymagania Microsoftu wobec wydawców gier dotyczą także, wydawałoby się mało znaczących, wersji demo…

Microsoft wymaga ponadto od wydawców gier pudełkowych, by treści zawarte na płytce nie odbiegały od tych umieszczonych w wydaniach na inne platformy. Polityki koncernu broni Chris Lewis (szef oddziału Microsoftu zajmującego się Xbox’em w Europie), który stwierdził w ostatnim wywiadzie dla portalu Eurogamer, że „Jesteśmy trochę stronniczy, więc oczywiście będziemy szukać sposobów na chronienie naszych celów, najlepiej na wyłączność. Chociaż nie mogę dokładnie określić warunków, to możecie być pewni, że zakładają one dążenie do maksymalizacji własnych korzyści w celu zapewnienia równych szans lub przewagi na rzecz Xbox’a.”.

ps3-xbox360

W dalszej części wywiadu Lewis używa jeszcze bardziej pokrętnej logiki. Twierdzi bowiem, że „Szczerze mówiąc, i może brzmieć to trochę dziwnie, chcemy tylko tego, czego nasi klienci chcą od nas. Chcemy być tam, gdzie chcą, byśmy byli. Chcemy utrzymać poziom jakości i zaoferować naszym klientom to co najlepsze.”. Trzeba przyznać, że rozważania pana Lewisa są dosyć bełkotliwe i w sumie nijak się mają do rzeczywistości – obecne działania Microsoftu to przecież po prostu zwykły szantaż wobec poszczególnych wydawców gier.

M.P.

Tags from the story
, ,
Written By
More from Aleks

XBox Live w Polsce

Gigant z Redmond oficjalnie wyznaczył datę startu usługi Xbox Live w Polsce....
Read More
xbox-live-gold-small

Gry wydawane w cyfrowej dystrybucji na Xbox Live Arcade muszą mieć datę premiery co najmniej taka samą, jak na platformie konkurencji (czyli Playstation Network) – w innym wypadku Microsoft może odmówić wydania danego tytułu. To duże utrudnienie dla firm, które wydały daną grę najpierw na PSN, a potem chciałyby umożliwić zagranie w nią także użytkownikom konsoli giganta z Redmond.

" />