DOOM- znamy datę premiery

Fani tej kultowej serii, która na rynku zadebiutowała w 1993 roku na pewno od dłuższego czasu wyczekiwała momentu, w którym ogłoszona zostanie data premiery kolejnej części. O tym, że praca nad grą trwają wiedzieliśmy od dawna, wreszcie wiemy, kiedy gra trafi na półki sklepowe.

Firma Bethesda Softworks oraz oddział ZeniMax Media, ogłosili, że światowa premiera gry Doom odbędzie się w piątek, 13 maja 2016 roku. Tytuł ten trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Doom to kultowa seria, która do dziś uważa się za przełomową dla całego gatunku FPS. Nic więc dziwnego, że kolejna odsłona cyklu wzbudza duże zainteresowanie.

Doom tworzony jest przez studio id Software, które było pionierem gatunku FPS. To właśnie fachowcy z tego studia wymyślili świetnie znany tryb dla każdego fana sieciowych strzelanin, czyli deathmatch. Doom znany jest z dynamicznej walki z hordami przeciwników. Ponadto każdy gracz znajdzie tutaj coś dla siebie – od kampanii  jednego gracza, po rywalizowanie ze znajomymi w wielu trybach multiplayer. Edytor DOOM SnapMap, który pozwoli graczom tworzyć nowe areny i udostępniać swoją twórczość innym graczom na pewno przedłuży żywotność gry oraz rozszerzy zawartość gry o wiele nowych elementów. Fani projektowania poziomów na pewno spędzą w edytorze kilka ładnych godzin.

Firma Bethesda ujawniła także szczegóły dotyczące wydania edycji kolekcjonerskiej DOOM, która będzie dostępna na całym świecie.. Limitowana edycja kolekcjonerska Doom, stworzona z pomocą firmy TriForce, zawierać będzie unikatową, bogatą w szczegóły, ponad 30-centymetrową figurkę kolekcjonerską jednego z najbardziej rozpoznawalnych demonów w grze, czyli upiora.

Edycja kolekcjonerska Doom jest dostępna w przedsprzedaży, w cenie 129,99€. Gracze, którzy zamówią edycję kolekcjonerską lub standardową Doom przed premierą, otrzymają Pakiet Wieloosobowy Demona, który zawierać będzie unikatowy pancerz demona z trzema wersjami skórek, sześć barw metalicznej farby oraz trzy wzory logo id Software, które można nałożyć na broń i pancerze. Do tego zestaw sześciu modułów hakerskich – jednorazowych elementów do zużycia, które zapewnią graczom przewagę w potyczkach multiplayer.

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2016/02/doom-preorder_dlc-EU_eng-e1454844608949.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2016/02/doom-ce-vanityshot-EU_eng-e1454844586363.jpg”]
More from Mikołaj Ciesielski

MercurySteam, czyli twórcy Castlevani zapowiadają nową grę

Twórcy gry Castlevania Lords of Shadows już niedługo przedstawią graczom nową produkcję....
Read More