DICE potwierdza prace nad grą Battlefield 5

Wreszcie coś się ruszyło w temacie piątego Battlefielda od DICE. Studio otwarcie potwierdza, że prace nad tym tytułem już trwają. Hell yeah!

Dan Vaderlind, kierownik produkcji w DICE zdradził na twitterze, że po premierze gry Star Wars Battlefront przechodzi do pracy nad nowym tytułem. Oznacza to mniej więcej tyle, że produkcja gry Battlefield 5 trwa już od jakiegoś czasu, a teraz cały zespół zajmie się głównie tym projektem, który powinniśmy poznać już na przestrzeni nadchodzących miesięcy.

“Teraz kiedy już wydaliśmy Battlefront, a część ekipy nadal nad nim pracuje, ja zajmę się nowym projektem, następnym Battlefield.” – napisał Dan Vaderlind na swoim Twitterze.

Co ciekawe, nowy Battlefield może rozgrywać się na froncie w Japonii, a jego podtytuł to najprawdopodobniej ”Apokalipsa”. W internecie plotkuje się, że studio DICE powróci do klimatów II wojny światowej i przygotuje nam shooter z rozbudowaną kampanią, ale przede wszystkim z wielkim i wciągającym trybem multiplayer.

Ile z tych obietnic i plotek pokryje się z prawdą? Przekonamy się dopiero w momencie zapowiedzi gry, może już w przyszłym roku.

Gra Star Wars: Battlefront trafiła do sprzedaży w zeszłym miesiącu, a studio DICE nadal tworzy dodatki do tego tytułu, w tym darmowe dodatki DLC. Wygląda zatem na to, że nie studio dwa teamy, jeden będzie zajmował się wspieraniem Star Wars Battlefront, kiedy to drugi zajmie się produkcją gry Battlefield 5.

Czekam na więcej konkretów w tej sprawie i ujawnienie oficjalnego tytułu gry. Piąta odsłona serii Battlefield będzie pierwszą, w pełni produkowaną pod konsole PlayStation 4 i Xbox One, zatem liczę na graficzne ”fajerwerki”.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=hl-VV9loYLw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

PlayStation Experience 2015: ujawniono grę Ace Combat 7

Na imprezie PlayStation Experience 2015 zaprezentowano również nową odsłonę kultowej serii Namco...
Read More