Capcom nie ma nic przeciwko wydawaniu Resident Evil rokrocznie

Studio Capcom wypowiedziało się na temat corocznego wydawania gier z serii Resident Evil. Popularny producent nie widzi nic złego w takiej polityce wydawniczej.

Resident Evil to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży gier wideo.
Resident Evil to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży gier wideo.

Producenci gry Resident Evil: Revelations 2 nie chcą dopuścić do sytuacji, aby popularna marka zapoczątkowana w latach dziewięćdziesiątych zniknęła ze świadomości graczy. Capcom jest przychylny pomysłowi wydawania gier z tej serii rokrocznie, mowa o spin-offach, bowiem na pełnoprawne odsłony marki będziemy musieli czekać kilka lat.

Tego rodzaju politykę prowadzą już takie firmy jak Ubisoft z Assassin’s Creed, jak również Activision z serią Call of Duty. W tamtych przypadkach nikt nie narzeka na jakość gier oraz pomysł corocznego ich wydawania. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się producent Resident Evil: Revelations 2, Michiteru Okaba.

Nie byłbym zdziwiony, gdyby gra w przyszłości przeszła właśnie na taką długość kadencji. Nie sądzę, że zmiany dotkną głównych produkcji o dużej skali, dla których większy sens ma premiera co trzy czy pięć lat.

Ale wydaje mi się, że zapewnienie spin-offów i innych elementów umożliwi w końcu premiery każdego roku. Nie chcemy, by myśleli, że cykl jest stary i usunął się cień na całe lata. Powinien ciągle pobudzać uwagę.” – Michiteru Okabe, twórca Resident Evil: Revelations 2.

Miejmy nadzieję, że otrzymamy świetną kontynuację Resident Evil: Revelations, na którą tak wszyscy czekamy.  Warto w tym miejscu dodać, że producent zapowiedział pełne wsparcie dla 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Poniżej najnowsze zdjęcia stron magazynu Gamesmaster przedstawiające rzeczony tytuł.

[dzięki – http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2014/10/13/annualization-vr-and-the-future-of-resident-evil.aspx]

Claire Redfield w całej okazałości!
Claire Redfield, bohaterka Resident Evil: Revelations 2 w całej okazałości!
Written By
More from Patryk

Life is Strange pogodzi PlayStation 4 z Xbox One

Life is Strange, czyli przygodówka epizodyczna od studia DONTNOD, będzie działała na...
Read More