Byli twórcy Call of Duty pracują nad swoją nową grą

Pracownicy Reload Studios było kiedyś częścią Infinity Ward i pracowali przy takich produkcjach jak Call of Duty: Moder Warfare, czy też Call of Duty: Ghosts. Teraz ta doświadczona ekipa postanowiła stworzyć swoją własną grę, która trafi na PlayStation 4 i Xboksa One, urządzenia mobilne oraz na gogle VR. 

Call of Duty Modern Warfare to według wielu fanów serii najlepsza odsłona cyklu.

Reload Studios to ekipa dwunastu ludzi, którzy są niezwykle zdolni, a doświadczenia w tworzeniu pierwszoosobowych strzelanin na pewno im nie brakuje. Ich pierwszy własny projekt ma trafić na konsole nowej generacji, czyli na PlayStation 4 oraz na Xboksa One, a także na urządzenia mobilne i gogle wirtualnej rzeczywistości. Dlaczego zdecydowano się na właśnie tę ostatnią platformę tłumaczy James Chung, współzałożyciel studia.

“Gdy pierwszy raz zobaczyłem możliwości gogli VR, to dotarło do mnie, że nie są one tylko zwykłym akcesorium. To nowe platformy, które są w stanie zmienić sposób, w jaki doświadczamy i tworzymy media. To był dobry moment, aby pójść za głosem pasji, zebrać najbardziej utalentowanych ludzi, jakich znam i stworzyć kulturę, która promuje współpracę oraz kreatywność.”

Jak widać Reload Studios ma w planach rozpoczęcie małej rewolucji w branży gier wideo. Być może, to właśnie oni zapoczątkują coś nowego, z czego w późniejszym okresie będą korzystać inne studia. Całkiem prawdopodobne że, to właśnie ludzie, którzy dołożyli cegiełkę do świetnego Modern Warfare wprowadzą do pierwszoosobowych strzelanin coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli twórców, a jak na razie czekamy na więcej informacji dotyczących ich pierwszej samodzielnej produkcji.

Call of Duty: Modern Warfare w pełnej krasie!
Call of Duty: Modern Warfare w pełnej krasie!
More from Mikołaj Ciesielski

Recenzja gry AeternoBlade (PS4)

AeternoBlade to zręcznościowa gra akcji posiadająca elementy RPG. Za tytuł ten odpowiedzialne...
Read More