Brak wbudowanego czatu głosowego w grze Star Wars: Battlefront

Wszyscy czekamy na wielką premierę gry Star Wars Battlefront na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. Dziś okazuje się, że gra nie otrzyma wbudowanego czatu, gracze skorzystają z czatu na konsolach bądź też programów do tego służących na PC.

Trochę dziwne rozwiązanie zastosowała firma Electronic Arts, bowiem nie planuje wprowadzić do gry Star Wars Battlefront wbudowanego czatu. Konsolowi gracze grający na PlayStation 4 bądź Xbox One będą mogli skorzystać z wbudowanego komunikatora głosowego w ramach systemu konsol. Jeżeli mowa o grających na PC, to mogą skonfigurować dowolne połączenie dzięki ulubionym programom do tego służącym.

Jednym słowem, Electronic Arts daje graczom swobodę wyboru, ale czy to dobrze?

Oczywiście jeżeli macie spore grono znajomych, z którymi zamierzacie grać w grę Star Wars Battlefront, to z pewnością ogarniecie komunikację szybciej na poziomie systemu konsoli czy peceta. Problem tkwi w tym, że wsłuchiwanie się w rozmowy losowo napotkanych graczy podczas rozgrywki Waszej drużyny nie będzie możliwe.

Wiele osób może czuć się nieswojo bez wbudowanego czatu, ale miejmy nadzieję, że po pewnym czasie przywykną do zaistniałej sytuacji. Electronic Arts nie argumentuje swojej decyzji, ale pewnie podjęli ją z konkretnych powodów. Gra wygląda i zapowiada się znakomicie, komunikacja w grach wieloosobowych jest niezwykle istotna, a w przypadku produkcji DICE zostało to rozwiązane w dosyć nietypowy sposób.

Gra Star Wars Battlefront debiutuje już 19 listopada na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=QlErxrZcuZw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56137af474a791dd4b4d3211″]

Written By
More from Patryk

Dissonance – nowa, polska gra retro 2D, zainteresuj się i wesprzyj projekt

Michał Wierzbicki i nowo powstałe studio Pixel Melancholy planuje rozpocząć prace nad...
Read More