Będzie ten film o Bioshock?

bigdaddywithdollarssmall

Jakiś czas temu Holywood było niezwykle napalone na Bioshocka. Teraz emocje trochę już opadły. Kręcenie filmów – zwłaszcza tych, których akcja toczy się pod wodą, jest niezwykle droga.

Mimo, że do projektu wybrany był już reżyser (Gore Verbinski – Piraci z Karaibów) projekt ostatecznie został porzucony.”Nie mogłem znaleźnikogo, kto chciałbym wyłoży pieniądze niezbędne na wykonanie takiego przedsięwzięcia, zwłaszcza, że posiadałoby ono status produkcji 18+” – mówił Verbinski w jeszcze w tym roku.

I chociaż Ken Levine, twórca Bioshocka, wydawał się miec nadzieję na film jeszcze w kwietniu 2010, tak obecnie nastroje są już dużo mniej optymistyczne.

“Byliśmy już bardzo blisko zrobienia tego – umowa była już przygotowana, reżyser zgodził się na współpracę. Ale nie ma w nas płonącej rządzy zrobienia filmu dla samej zasady.” powiedział Levine w wywiadzie dla Industry Games. “Dla nas i Take-Twoto musiałoby by coś co a) da fanom coś czego chcą, b) wprowadzi w klimat Bioshocka tych, którzy z grą nie mieli do czynienia i będzie odpowiednio reprezentowało grę.”

Levine podsumował to następującą: “Ale wiecie, nie mamy potrzeby robitego filmu.” Ma rację. Nie mają. Filmy są dobre we wprowadzaniu gier dla większej publiczności, ale społęcznośc graczy jest już przecież wystarczająco duża.

Issa M (podążając za Kotaku.com)

Tags from the story
, ,
Written By
More from Aleks

Sonic The Hedgehog w pełnym trójwymiarze, tylko na Nintendo 3DS

Dokładnie dwadzieścia dwa lata temu narodził się superszybki jeż, Sonic, przy okazji...
Read More
bigdaddywithdollarssmall

Jakiś czas temu Holywood było niezwykle napalone na Bioshocka. Teraz emocje trochę już opadły. Kręcenie filmów - zwłaszcza tych, których akcja toczy się pod wodą, jest niezwykle droga.

 

 

" />