Batman: Arkham Knight pięciokrotnie większy od poprzedniczek i bez trybu multi

Batman: Arkham Knight to czwarta odsłona serii o przygodach mrocznego rycerza. Jest to również pierwsza, którą studio Rocksteady wyda na konsole nowej generacji, a wiec PlayStation 4 i Xbox One.

Somber-Batman-Banner

Wczoraj w godzinach popołudniowych cała branża elektronicznej rozrywki oszalała na punkcie Batman: Arkham Knight. Studio Rocksteady zapowiedziało grę na konsole nowej generacji, która trafić ma w ręce graczy jeszcze w tym roku. Poznaliśmy nowe szczegóły na temat tego tytułu. Wiemy że wcielimy się w postać Bruce’a Wayne’a, którego głównym przeciwnikiem będzie przerażający Scarcerow (Strach na Wróble), który pod swoją banderą zgromadził największych zakapiorów komiksów o Batmanie. Wiemy też, że podróżowanie po cyfrowej metropolii Arkham będzie odbywało się za pomocą Batmobilu, o który przez tak długi okres upraszali się fani serii. A co z samym Arkham?

Dziś w internecie opublikowano nowe informacje na ten temat. Rocksteady zabrało głos w tej sprawie wyznając, że miasto jest pięciokrotnie większe od tego zaprezentowanego w Arkham City. W rozmowie z redakcją magazynu Game Informer, producent gry, niejaki Sefton Hill wyjaśnił, że nie chodzi tutaj tylko o rozmiar miasta, ale również o mnogość detali. Twórcy chcieli stworzyć prawdziwie bogate środowisko gry, w którym możemy wejść w interakcję z wieloma elementami. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Tak jak mówiliśmy wcześniej, miasto Arkham to nie tylko wielkość, ale przede wszystkim mnogość detali. Chcemy mieć pewność, że świat jest duży, a jego środowisko bogate w detale i interesujące rzeczy do zrobienia. Nie staramy się zaprojektować największego środowiska gry. Chcemy oddać w ręce graczy żywy, pełen detali, szczegółów i dynamiczny obraz miasta.”

Twórcy podkreślają, że poprzednie odsłony cechowały się klaustrofobicznym podejściem do architektury. Teraz przestrzenie są większe, odstępy między budynkami również, co pozwoli na ciekawszą eksplorację świata. Wypowiedziano się również na temat trybu wieloosobowego w Batman: Arkham Knight. Rocksteady od samego początku koncentrowało się na kampanii dla jednego gracza, toteż porzucono plany na tryb wieloosobowy. Może i dobrze, ponieważ czas poświęcony na dopieszczenie kampanii z pewnością zwróci się podczas rozgrywki. Twórcy uważają, że popularny multiplayer jest zbędny w nowych przygodach Batmana. 

dzięki [Videogamer]

Written By
More from Patryk

Czego oczekujecie od Watch Dogs 2? Ubisoft zbiera pomysły dla kontynuacji gry!

Watch Dogs trafiło na rynek w maju tego roku na wiele platform...
Read More