Assassin’s Creed Valhalla – Wikingowie są trendy

Zwą Cię Eivor. W Twojej wiosce u południowych wybrzeży Norwegii jesteś uznawany za wzór wojownika, za wyjątkowego, mądrego wodza, za wybrańca bogów! Życie Twoich ludzi jest teraz dostatnie, ale z doświadczeń i opowieści starszych dobrze wiesz, że nic nie trwa wiecznie. Wojny między zwaśnionymi klanami na Twoich ziemiach dobiegły końca. Udało Ci się je zjednoczyć, ale wojownicy są rządni krwi i bogactw bez ustanku. Musisz poprowadzić ich w kolejny bój, musisz wskazać im nowy cel. Wiesz, co musisz zrobić, ale to wyzwanie przed którym do tej pory nie stanął żaden z Twoich poprzedników. Wyprawa za morze, w dalekie rejony, do których nie dotarł jeszcze nikt przed Wami to prawdziwa podróż w nieznane mogąca przynieść nieprzebrane bogactwa albo śmierć. Twoim jedynym wyjściem jest zawierzenie bogom, oddanie się w ręce Odyna i liczenie na sukces. Wypływacie o wschodzie słońca!

 

Tak. Ubisoft Montreal postawiło przenieść czas i miejsce akcji swojej najważniejszej sagi do Europy przełomu wieków wprowadzając graczy w fabularny wir mistycznej Skandynawii. Studio, które poza kultową już sagą  Assassin’s Creed stworzyło takie hity jak Far Cry, Watch Dogs, Rainbow Six, Splinter Cell to z pewnością zapowiedź poważnego projektu, a w świecie Wikingów doświadczenie już mają, bo kilka lat temu wypuścili na świat osadzone w tych realiach For Honor, które przyjęte zostało ciepłymi recenzjami. Sam pomysł na fabułę tego tytułu powiedzmy sobie szczerze – odkrywczy nie jest,

… ale trzeba przyznać, że trailer jest wciągający.

No właśnie, trailer. Emocjonalny wstęp, piękne wschody słońca, heroiczna walka, królewska narracja to piękne wprowadzenie w fabułę, ale jak będzie wyglądała gra? Dlaczego ta opowieść o podbojach Wikingów została w ogóle nazwana Assassin’s Creed?

Dowiedzieć mieliśmy się więcej niedawno z publikacji hucznie zapowiadanego Gameplay’u,

 

… który gameplay’u w sumie nie pokazał. Ale spokojnie. Nieco więcej możemy dowiedzieć się z pewnego źródła. GameInformer dowiedział się, że:

  1. Akcja gry odbywa się w Norwegii i Anglii.
  2. W Angli główne trzy miasta to Londyn, Winchester i Jorvik.
  3. W obu rękach będzie można władać dowolną kombinacją broni.
  4. Rozbudowa postaci odbywa się przez system podobny mechaniką do drzewa umiejętności.
  5. Do dyspozycji postać będzie miała swój okręt, którym ruszać będzie na podboje.
  6. Okręt ma załogę składającą się z wojowników, których można dobierać.
  7. W trakcie gry buduje się osadę, która staje się główną bazą wypadową.
  8. Klan i wszyscy rekruci żyją w osadzie.
  9. W trakcie gry spotyka się klan zabójców i templariuszy i wykonuje się misję związane z nimi.
  10. Valhalla jest grą cross-gen – dostępna będzie na konsolach przyszłej i obecnej generacji.

Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje na rynku jeszcze w 2020 roku!

Written By
More from Aleks

Hakerzy zaatakowali Square Enix

Hakerzy nie odpuszczają – po ataku na Sony kilka miesięcy temu, teraz...
Read More