Apple inwestuje w streaming największych stacji telewizyjnych w internecie

Firma Apple zdecydowała się na zwiększenie inwestycji na rynku streamingowania telewizji w internecie. Koncern chce zachęcić największe stacje do udziału w tej inicjatywie.

?????????????????????????

Opierając się na doniesieniach Recode, informuję, że firma Apple zamierza zainwestować większe pieniądze w strumieniowanie stacji telewizyjnych w internecie. Koncern Apple już teraz prowadzi rozmowy z największymi stacjami telewizyjnymi na świecie, aby wprowadzić ich (streaming) do oferty swojej nadchodzącej usługi internetowej.

Apple ma dopiero zapowiedzieć swoją nową platformę, ale zgodnie z doniesieniami od Recode, koncern ma wystartować z nowym projektem już jesienią przyszłego roku. Eddie Cue, wiceprezydent Apple, prowadzi już ponoć zaawansowane rozmowy z producentami telewizyjnymi oraz kierownictwem stacji telewizyjnych. Pierwsze przecieki podają, że firma Apple pragnie wystartować z ofertą 25 kanałów telewizyjnych.

AppleTV_Internet_New

Recode donosi, iż Apple pracuje nad czymś o wiele większym niż dzisiejsze Apple TV. Koncern chce zapewnić stały (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) dostęp do szerokiej oferty telewizyjnej za pośrednictwem internetu – forma streamingu.

Oczywiście Apple nie jest jedynym graczem na tym polu. Aktualnie warto jest wymienić chociażby na bieżąco rozwijane PlayStation Vue od koncernu Sony. To również ciekawa alternatywa przygotowywana z wielkim rozmachem. Warto również nadmienić chociażby udział w rynku HBO Now, a więc platformy, która wspierana jest przez MLB Advanced Media, ten drugi zaś wspiera niezwykle popularne WWE Network.

Apple z pewnością będzie miało problem z wbiciem się na rynek z unikatową ofertą programową. Każdy z graczy – PlayStation Vue, HBO, Sling TV, posiadają podobną ramówkę i muszą walczyć o klientów na różne sposoby. Apple to jednak wielki gigant, a więc z pewnością nowa platforma zostanie wprowadzona z należytym rozmachem.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/4/1/8327369/apple-wants-networks-provide-streams-internet-tv]

AppleTV-Channels-1

Written By
More from Patryk

Terminator będzie grywalny w WWE 2K16

Twórcy gry WWE 2K16 przygotowali świetną ofertę dla zainteresowanych zamówieniami przedpremierowymi. Chcesz...
Read More