Zynga mówi „nie” ps3 i x360

zynga-nie-dla-konsola-projektkonsola-pl
zynga-nie-dla-konsola-projektkonsola-pl

Wiodący producent facebookowych przebojów jak FarmVille czy CityVille nie jest zainteresowany rynkiem konsol.

 

 

farmville-zynga-projektkonsola-pl

Wiodący producent facebookowych przebojów jak FarmVille czy CityVille nie jest zainteresowany rynkiem konsol. Powód tej niechęci to zbyt mała liczba konsolowych graczy. Zdaniem Briana Reynoldsa, głównego projektanta w firmie Zynga, tworzenie gier społecznościowych przeznaczonych dla użytkowników Xbox Live czy PlayStation Network mijałoby się z celem.

Przeszło 30 milionów grających na konsoli Xbox 360 korzysta z usługi Live. Koncern Sony może pochwalić się ponad 50 milionami kont w PlayStation Network. Liczby te blado wypadają jednak w porównaniu z Facebookiem, na którym utworzono już pół miliarda profili. Trudno się dziwić, że największy producent gier przeznaczonych dla użytkowników tego serwisu społecznościowego nie jest zainteresowany dewelopingiem tytułów na konsole.

– 20, może 30% moich znajomych posiada Xboksa 360, ale właściwie 100% z nich ma konta na Facebooku i praktycznie 100% telefony komórkowe, z czego ok. 90% smartfony – wylicza Brian Reynolds z Zyngi w rozmowie z serwisem Industry Gamers. – Gdybyśmy przykładowo stworzyli grę dla użytkowników Xbox Live liczba przyjaciół, z którymi mogliby dzielić się nią gracze, byłaby  niewielka, więc także jej potencjał społecznościowy nie mógłby być bardzo duży. Jesteśmy na Facebooku, a telefony komórkowe są naszym kolejnym celem dlatego, ponieważ ze swej natury są to platformy społecznościowe.

Konsolowi gracze mogą spać spokojnie. Gigant z San Francisco, który pod względem wartości pokonał już m.in. koncern Electronic Arts, nie ma zamiaru podbijać Xbox Live czy PSN. Nie trzeba więc będzie budzić się o trzeciej nad ranem tylko po to, by wyrwać marchewki z wirtualnego pola…

Written By
More from konadmin

Nowe fragmenty rozgrywki z Dying Light

Wrocławskie studio Techland upubliczniło w sieci nowe materiały z ich nadchodzącej produkcji...
Read More
zynga-nie-dla-konsola-projektkonsola-pl

Wiodący producent facebookowych przebojów jak FarmVille czy CityVille nie jest zainteresowany rynkiem konsol.

 

" />