Zwolnienia w Evolution Studios, czyli ekipie odpowiedzialnej za Driveclub

W studiu odpowiedzialnym za grę Driveclub dochodzi do restrukturyzacji, czyli zwolnień. Evolution Studios nadal pracują nad edycją gry dla PlayStation Plus.

Driveclub to absolutnie jedna z najlepszych i najładniejszych gier wyścigowych na rynku.
Driveclub to absolutnie jedna z najlepszych i najładniejszych gier wyścigowych na rynku.

Firma Evolution Studios przeprowadza właśnie restrukturyzację, a więc zwalnia pracowników, aby uporządkować sprawy dotyczące Driveclub. Studio wchodzi w skład Sony Worldwide Studios, a więc japoński koncern chce usprawnić politykę kadrową w tym miejscu.

Japoński gigant zdecydował się na restrukturyzację głównie z dwóch powodów – zapewnienie dalszego wsparcia Driveclub oraz przygotowanie edycji PlayStaion Plus. Studio Evolution zawiodło zaufanie koncernu Sony, choć w ostatnich miesiącach, konkretnym wsparciem dodatkami DLC, powoli je odzyskuje. Sony chce jednak wypuścić na rynek edycję PlayStation Plus, a więc reorganizuje podległą sobie firmę w tym właśnie celu.

”Od tej pory firma Evolution Studios będzie skupiała się na rozwijaniu gry DriveClub. Najważniejszym celem jest wydanie edycji PlayStation Plus. Restrukturyzujemy Evolution, aby upewnić się, że SCE WWS i samo studio są na najlepszej drodze, aby osiągnąć ten cel.

Nasi najważniejsi producenci gier są głównym punktem naszej wyjątkowej strategii, dzięki której patrzymy pewnie w przyszłość.” – Sony Wordwide Studios.

Edycja PlayStation Plus to kula u nogi gry Driveclub. Tytuł miał zadebiutować razem z PlayStation 4, ale jego premierę przesunięto. Gdy już się pojawił, okazało się, że infrastruktura serwerów nie była w stanie obsłużyć tylu graczy, dochodziło do częstych błędów i paraliżu rozgrywki. Ostatecznie odsunięto w czasie premierę gry w programie PlayStation Plus. Kiedy to nastąpi, tego na chwilę obecną nie wiadomo.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2015-03-19-layoffs-at-driveclub-developer-evolution]

Czy ktoś jeszcze czeka na tę wersję Driveclub?
Czy ktoś jeszcze czeka na tę wersję Driveclub?
Written By
More from Patryk

Beta gry Street Fighter V wstrzymane do odwołania

Capcom nie dopilnował infrastruktury serwerów i beta testy gry Street Fighter 5...
Read More