Zobacz jazdę “na samej krawędzi” w nowym filmie z rozgrywki open wheel w grze GRID Autosport

GRID: Autosport trafi na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputery osobiste pod koniec tego miesiąca. W sieci udostępniono nowe materiały wideo prezentujące rozgrywkę.

GRID: Autosport zostanie wydany jeszcze na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Tytuł zamierza wrócić do korzeni i zaoferować symulacyjne doznania.
GRID: Autosport zostanie wydany jeszcze na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Tytuł zamierza wrócić do korzeni i zaoferować symulacyjne doznania.

Pokazujący rozgrywkę w zmaganiach open wheel w grze GRID Autosport film pozwala zobaczyć rywalizację w zawodach, w których precyzja jazdy z dużą prędkością jest niezbędna do zwycięstwa. W filmie występują również prawdziwi kierowcy wyścigowi, którzy opowiadają o najwspanialszych aspektach tej dyscypliny i o tym, jak odnieść sukces jadąc samochodem, który „sporo wymaga”. Są wśród nich Jake Hill i Alice Powell – wschodzące gwiazdy British Racing Driver Club, Danny Keirle z Young Racing Driver Academy, a także Patric Neiderhauser – startujący w GP3 Arden International Motorsport, opowiadający, że „uczucia, gdy pędzi się łeb w łeb ponad 300 km/h, nie da się porównać z niczym innym – to jak jazda kolejką górską, tyle że to ty prowadzisz”.

W zawodach open wheel gracze muszą wykazać się płynną jazdą i walczyć o cenne sekundy na każdym okrążeniu, kierując lekkimi samochodami wyścigowymi cechującymi się niebywałym stosunkiem mocy do ciężaru. Korzystanie z tuneli powietrznych i dobieranie odpowiedniego toru jazdy na każdym wirażu jest niezbędne w tym typie zmagań, w których zazwyczaj biorą udział pojazdy tej samej klasy. Samochody te stanowią arcydzieła inżynierii wyścigowej, a kolizja może doprowadzić do szybkiego zakończenia rywalizacji. Toteż gracze, jeśli chcą zwyciężyć, muszą jechać szybko, ale i czysto. Studio Codemasters konsultowało się z kierowcami, którzy ścigali się w tego typu zawodach, by wrażenia z prowadzenia startujących w nich aut okazały się jak najbardziej zbliżone do prawdziwych.

Premiera GRID Autosport odbędzie się 27 czerwca w polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Tytuł ukaże się w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC z Windows.

Written By
More from Patryk

Borderlands: The Pre Sequel – zapraszamy za kulisy produkcji 2K Australia

Autorzy gry Borderlands: The Pre Sequel opublikowali w sieci materiał zza kulis...
Read More