Znamy dokładną datę premiery Dragon Age: Inkwizycja

Fachowcy z studia BioWare ujawnili dokładną datę premiery najnowszej odsłony serii Dragon Age. Jak dotąd wiadome było jedynie, że Inkwizycja pojawi się w październiku, a od dziś wiadomo, że dokładna data premiery to 9 październik. Z tej okazji twórcy udostępnili nowy zwiastun.

Październik będzie chyba najlepszym miesiącem dla fanów gier typu RPG. Przypomnijmy, że w dziesiątym miesiącu roku do sprzedaży trafi również Śródziemie: Cień Mordoru. Najnowszy zwiastun pokazuje pierwszy materiał z serii przedstawiającej rozgrywkę w grze, skupiający się na postaci Inkwizytora. Wszystko wskazuje na to, że jesień tego roku będzie należało do RPGów, ponieważ oprócz wyżej wymienionych tytułów w trzecim kwartale pojawi się również polskie Lords of the Fallen.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona serii gier z gatunku cRPG stworzona przez firmę BioWare. Gra utrzymana jest w klimatach fantasy. Podczas trzeciej części wcielamy się w bohatera, który jest przywódcą tytułowej inkwizycji. Tworząc system walki twórcy starali się, aby zadowolił on graczy, którzy preferują walkę taktyczną, nie zapominając przy tym o miłośnikach akcji. Dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji wrogowie atakują w zróżnicowanych i zorganizowanych grupach. Potrafią się także wzajemnie wspierać oraz reagować na to, co dzieję się na polu walki. Dzięki temu walka nie polega na machaniu ślepo mieczem, ale czasem wymaga od gracza pomyślunku i dobrania odpowiedniej taktyki.Dragon Age: Inkwizycja działa na silniku Frostbite 3, który graczom znany jest przede wszystkim z najnowszej odsłony serii Battlefield. Dzięki niemu twórcy mogą wykreować duże otwarte przestrzenie. Podczas rozgrywki występuje cykl dnia i nocy oraz zmieniająca się pogoda.

More from Mikołaj Ciesielski

Październikowy update Xboksa One zapowiada się ciekawie

W piątek 5 września miała miejsce polska premiera najnowszej konsoli Microsoftu, czyli...
Read More