Znamy datę premiery Yokai Watch w Europie!

Mieszkańcy Europy musieli swoje odczekać, ale w końcu została potwierdzona data premiery Yokai Watch w naszym regionie. Już 29. kwietnia tego roku, Europejczycy będą mogli się przekonaćna własnej skórze co sprawiło, że ten tytuł stał się elementem codziennego życia w Japonii. Podbijając rynek gier, telewizji i zabawek.

Autorami tej gry są twórcy Professora Laytona, znanego z DSa oraz Ni no Kuni, które na Zachód dotarło tylko na PlayStation 3, ale i tak podbiło serca recenzentów i graczy. Można się więc było spodziewać, że studio z takim doświadczeniem i rosnącą sławą nie będzie chciało zwolnić. I tak w 2013 roku doszło do premiery Yokai Watch, gry która w pełni zasługuje na tytuł fenomenu, mimo bardzo powolnego startu.

Gra opowiada historię chłopca zamieszkującego miasto Springdale. Pewnego dnia przypadkiem trafia na istotę znaną z mitów. Jest to Yokai, który od teraz będzie krok w krok podróżował z głównym bohaterem. Ten przy pomocy niecodziennego zegarka jest w stanie ujrzeć niewidzialne Yokai. Okazuje się, że to one są przyczyną wielu nieszczęść. Jedyną radą jest działanie chłopca, który musi się z nimi zaprzyjaźnić.

Yokai Watch to gra RPG w stylu pokemonów. Twórcy oferują do zwiedzenia ogromne miasto, setki Yokai i zadań pobocznych. Premiera już 29. kwietnia.

Written By
More from Bartek Gabiś

Plany na przyszłość Hideo Kojimy

Minionej nocy odbyła się gala nagród D.I.C.E. 2016. Podczas niej odbyła się...
Read More