Znamy datę premiery gry Driver: San Francisco

Driver-san-francisco-zapowiedz-trailer-projektkonsola-pl
Driver-san-francisco-zapowiedz-trailer-small

Driver: San Francisco zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 30 sierpnia.Na tę informację miłośnicy serii Driver czekali od dawna. Francuski koncern wydawniczy Ubisoft ujawnił dziś datę premiery piątej odsłony tego cyklu. Driver: San Francisco zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 30 sierpnia. Kilka dni później gra stworzona przez studio Ubisoft Reflections (dawne Reflections Interactive) powinna trafić do rąk Europejczyków.

Na kolejną porcję przygód funkcjonariusza Johna Tannera gracze czekają od dawna. Po średniej produkcji, jaką okazał się Driver: Parallel Lines (2007), deweloperzy z Newcastle obiecują powrót do tego, co w serii najlepsze – widowiskowych pościgów ulicami metropolii, wciągającej fabuły i rzecz jasna postaci głównego bohatera.

Podobnie jak w pierwszej części cyklu, inspiracją dla twórców Driver: San Francisco były klasyczne filmy, w tym niezapomniany Bullit. Na ekranie nie zabraknie więc wielu legendarnych samochodów, w tym chociażby Forda Mustanga. Ogółem w grze, której akcja rozgrywać się będzie na obszarze ponad 200 mil kwadratowych tytułowego miasta, pojawi się przeszło 100 licencjonowanych pojazdów, których wygląd odwzorowany ma być z dużą dbałością o detale.

driver-san-francisco-nowe-fakty-projektkonsola-pl

Prawdziwą rewolucję zapowiadają scenarzyści i projektanci mechaniki rozgrywki w nowym Driverze. Przedstawiciele Ubisoft Reflections ujawnili już, że akcja gry w większości toczyć się będzie w umyśle Tannera, który po wypadku zapadł w śpiączkę. W tym stanie główny bohater dysponuje jednak specjalnymi umiejętnościami: bezbłędnie identyfikuje przeciwników, rozpoznaje parametry pojazdów, a przede wszystkim potrafi w ułamku sekundy przejąć kontrolę nad samochodami, prowadzonymi przez postaci niezależne. Wszystko to sprawia, że poza klasycznym aspektem pościgów, w Driver: San Francisco pojawiają się elementy taktyczne, pozwalające chociażby zablokować przeciwnikowi drogę.

Wydarzenia przedstawione w grze mają być kontynuację historii znanej z trzeciej odsłony serii – Driv3r. W rolę pierwszoplanowego czarnego charakteru wcieli się Charles Jericho, znany z drugiej i trzeciej części cyklu.

Gra ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Z myślą o użytkownikach platform produkowanych przez koncern Nintendo (Wii i 3DS) powstaje odrębny tytuł z serii – Driver: Renegade.

  

Written By
More from konadmin

Pierwsze fragmenty rozgrywki z H-Hour: World’s Elite

Twórca legendarnej serii SOCOM, niejaki David Sears, pracuje w pocie czoła nad...
Read More
Driver-san-francisco-zapowiedz-trailer-small

Driver: San Francisco zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 30 sierpnia." />