Znamy datę premiery dodatku do Outlast

Outlast to survival horror, który zadebiutował we wrześniu zeszłego roku na komputerach osobistych, a od lutego tego roku straszy posiadaczy najnowszej konsoli Sony. Red Barrels, czyli twórcy Outlasta podali datę pierwszego rozszerzenia do gry, który posiada podtytuł Whistleblower.

Red Barrels, na swoim oficjalnym profilu na Twiiterze podali dokładną datę premiery dodatku, która zaplanowana jest na 6 maja na komputery osobiste i PlayStation 4 w Ameryce, a dzień później trafi do europejskich posiadaczy konsoli Sony. Na końcu zapytali graczy, czy mają wystarczająco dużo pieluch. Można uznać to za żart, lub potraktować serio, ponieważ podczas zabawy z Outlastem można był się nieraz przestraszyć. Czy wzmianka o pieluchach ma oznaczać, że dodatek będzie straszniejszy? Zapewne wszyscy na to liczą, Red Barrels tylko podgrzewa atmosferę.

Outlast to pierwszoosobowy survival horror, który jest debiutanckim dziełem studia Red Barrels. Gra łączy w sobie także elementy przygodówki i gry akcji. Podczas rozgrywki wcielamy się w młodego dziennikarza, który musi uciec z opanowanego przez psychopatów szpitalu psychiatrycznego. Naszym zadaniem nie jest walka, lecz przetrwanie, a żeby przeżyć nie raz jesteśmy zmuszeni do ucieczki lub do ukrycia się przed niebezpieczeństwem. Twórcy Outlasta czerpią inspiracje z powieści angielskiego pisarza Clive’a Barkera oraz z jednego z typów horroru zwanego gore, czyli pełno brutalności, krwi, odciętych lub odrąbanych kończyn i okaleczonych w różny sposób ciał. Wszystko potęguje grafika, która utrzymana jest w ciemnej, mrocznej tonacji. Dzięki liniowości rozgrywki, gracz nie zbłądzi. Nie jest to jednak wadą produktu, a zaletą, ponieważ gra cały czas jest dynamiczna i nie ma czasu na odpoczynek, czy na nudę.

More from Mikołaj Ciesielski

Poznaliśmy datę premiery GTA V na komputery osobiste i konsole nowej generacji?

GTA V to kolejna odsłona niezwykle lubianej i popularnej serii na rynku...
Read More